Mamma til en Prins<3Juli-spire Skrevet 16. november 2009 #1 Skrevet 16. november 2009 hvilken prevansjon valgte dere etter fødsel mens dere ammet??Hvilke fordeler og ulemper hadde det du valgte? Jeg var hos legen i dag, han anbefalte spiral..Men jeg er så usikker.. Noen som har fått satt inn spiral etter fødsel som kan fortelle meg litt? takk..
Turbotrollet & Lille Sprell♂ Skrevet 16. november 2009 #2 Skrevet 16. november 2009 Ingen prevensjon her Brukte 2,5 år på å lage småen, så derfor tar vi det som det kommer framover. Om det skulle klaffe en gang til, så overlever jeg vel noen måneder til med spying selv om det ikke akkurat er det jeg har mest lyst til akkurat nå...
Onna Skrevet 16. november 2009 #3 Skrevet 16. november 2009 Cerazette minipille. Den var det ikke så nøye med om man tok den på samme tid hver dag, i tillegg er det jo så enkelt å bare slutte hvis det skulle vise seg at jeg fikk uheldige bivirkninger. Hadde kun en småblødning en ukes tid.
HAPPY MOM<3<3<3 Skrevet 16. november 2009 #4 Skrevet 16. november 2009 Cerazett forrige gang, men sluttet veldig fort pga bivirkninger.Og ble gravid med en gang (brukte nesten 2 år på første mann= kobber spiral nå, siden hormonene i hormonspiral er de samme som i cerazett. Jeg skal fjerne kobberspiralen på onsdag har hatt det 7 mnd og er dritt lei den. Blør helt forferdelig mye, syns jeg har mensen hele tiden. 14 dager med masse mens og 13 dager uten. Så nå vet jeg ikke hva jeg skal velge. Blir vel på p-piller frem til jeg har vurdert ferdig om jeg vil prøve hormonspiral
Gjest Mammamoms Skrevet 16. november 2009 #5 Skrevet 16. november 2009 Jeg fikk satt inn spirat et par måneder etter fødsel, og har hatt den i drøyt 9 måneder nå. Samme dag som legen satte spiralen inn, følte jeg stort ubehag. Jeg ble uggen og hadde mens-smerter som også gikk ut i det ene låret. Men det gikk over. Jeg har hatt veldig små blødninger frem til nå sist gang. Men blødningene mine har nok vært små pga en stoffskifte sykdom jeg fikk etter fødselen. Nå går jeg på medisiner pga den, og har kommet tilbake til meg selv igjen. Jeg blødde "bare" i 7 dager nå sist, men det var voldsomme mengder............. Jeg valgte kobberspiral rett og slett fordi jeg ønsket noe uten hormoner, så får vi se hva det blir fremover.
rima Skrevet 16. november 2009 #6 Skrevet 16. november 2009 Her også anbefalte legen spiral, men jeg ville ikke. Jeg ba selv om å få cerazette minipiller. Som det sies over her er det ingen krise om en ikke tar den til nøyaktig samme tid hver dag. I tillegg har jeg ingen blødninger mens jeg tar den. Perfekt for meg hvertfall, men hører om flere som blir veldig sinna, blør rikelig eller bare er uggen av den.
meg & to små vampyrer Skrevet 17. november 2009 #7 Skrevet 17. november 2009 Etter forrige fødsel prøvde jeg hormonspiral og cerazette. Resultatet var at jeg etter 10 ukers renselse fortsatte å blø i totalt 10,5 måneder. Ikke noen gode minner fra den tiden pga dette. Legen min har i ettertid sagt at jeg nok bør styre unna all hormonbasert prevensjon. Kobberspiral kan jeg heller ikke bruke pga blødningsproblemer. Dermed skal mannen sterilisere seg. Han hadde time, men legen var syk og nå skal han på nytt i begynnelsen av desember. Men så er vi sikre på at to barn holder for oss også da.
Squirrel79 Skrevet 17. november 2009 #8 Skrevet 17. november 2009 Jeg satte inn hormonspiral 4 måneder etter fødselen. Jeg hadde småblødninger i 3-4 måneder etterpå, men nå har det gitt seg. Jeg har hatt en mens hvor jeg blødde en del etter det. Ellers har jeg ikke hatt noe trøbbel med spiralen, og det virker som den fungerer greit for meg. Jeg ble gravid til tross for at jeg ikk på p-pillen, så ville ikke risikere det igjen. Gikk da på Microgynaeon (eller noe i den duren).
Itsrejk Skrevet 17. november 2009 #9 Skrevet 17. november 2009 Hormonspiral. Utrolig greit å slippe å tenke på prevensjon i fem år (eller til man velger å ta den ut). I tillegg setter jeg pris på et prevensjonsmiddel som virker lokalt, slik at man slipper å få de kunstige hormonene rundt i hele systemet. Hadde to hormonspiraler før sistemann kom. Den første satt i fem år, den andre tok jeg ut etter et år. Brukte da kondomer i en mnd eller to, og ble gravid på første forsøk da vi kuttet ut dem. Nå har jeg satt inn hormonspiral igjen, og er strålende fornøyd nok en gang. Jeg blør mye mindre enn til vanlig, og slipper menssmertene som jeg har vært mye plaget med tidligere. Lykke til med valget!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå