MissSofie - Jente09Baby11 Skrevet 9. november 2009 #1 Skrevet 9. november 2009 Hei dere... Jeg er en rimelig nybakt mamma Og har hatt en slitsom start med kolikk, refluks og KISS........ Men begynner endelig å bli bedre.... For 1 måned siden satt jeg inn spiral, før det har vi brukt kondom.... Men jeg har følt meg så rar, kvalm, oppblåst og trøtt i det siste. JEg hadde igjen noen billigtester fra før jeg ble gravid og tok da en av dem..... Den var positiv! Så tok jeg en til....og den var positiv.... Så kjøpte vi en CB test og den var negativ... Her kan dere se: http://i33.tinypic.com/pn37m.jpg Altså; testene var jo ikke suuuper positive, men nok til at man tydelig ser streken. Og da er de vel positive? Disse testene tok jeg for 2 dager siden(de 2 første på morgenurin) Så igår tok jeg enda en test(digital) på morgenurin som var negativ + en billigtest som var negativ. Idag tidlig tok jeg en billigstest som først så negativ ut, men når jeg så nøye etter så er det en kjempe svak strek der(men suuuuuuper svak da). Tok deretter en test hos legen(ikke morgenurin) som var negativ.... ÅÅÅÅÅÅ....Vet ikke hva jeg skal gjøre..!!! Og vet ikke hva som skjer!!!! Kan jeg være gravid? Går det ann på både kondom + spiral?? Vi hadde sex for 1,5 måned siden, og etter det hadde vi sex for 1,5 uke sida(fredag 30 okt). Det er det eneste vi har hatt..... (den for 1,5 måned siden var før spiralen og med kondom, den for 1,5 uke sida var uten kondom men 3 uker etter spiral var satt inn) JEg kan jo ikke være 2 mnd på vei hvis testene er så svake??? Men jeg kan jo heller ikke ha testet positivt 3+1 uke på vei?? Kan jeg kanskje ha vært gravid og spontanabortert når spiralen ble satt inn? (for 1 måned sida) For da kan vel testene være positive en stund??? Har sååå mange spørsmål, og vil bare finne ut hva som har skjedd! Er jeg gravid eller ikke???? Kan man få positiv test uten å være gravid?? Hvis jeg er gravid så ordner det seg selvom det blir veldig tundt(ca. 11 mnd mellom ungene...). Men vil bare vite!! Hva kan gjøres?? Tok forresten HCG blodprøve hos legen idag.... Noen som har noen kloke tanker??
hmmm? Skrevet 9. november 2009 #2 Skrevet 9. november 2009 har du sjekket om testene er gått ut på dato? Ikke det at jeg har hørt om noen som har testet falskt positiv på gamle tester da men, der er jo en mulig forklaring .. testene så jo veldig positive ut da! leste du av innenfor tidsrammen? Og hva sa legen din til dette her da? hadde han ikke noe klokskap å kome med?? veldig merkelig.. hmmm )
MissSofie - Jente09Baby11 Skrevet 9. november 2009 Forfatter #3 Skrevet 9. november 2009 Tenkte på det samme.... Men de går nok ikke ut før 2010:P TEstene ble sterkere positive jo lengre de lå. MEN man så streken før de 10 minutter... Legen har ikke sagt noe... Var kun på legekontoret og snakka med resepsjonisten.... Hun mente at dette varf VELDIG merkelig... Så hun ville at jeg skulle ta blodprøve + urinprøve. Så snakket hun kjapt med legen(som var veldig opptatt). Han ville avvente å se hva blodprøven viser, også ville han ha meg inn til en sånn "øyeblikkelig time" på onsdag, så jeg skulle ringe på morningen da å få time.,... Regner med at han uansett vil at jeg skal ta en innvendig ultralyd, for hvis jeg har spontanabortert er det vel greit å se at det ikke er noen rster igjen? for har jo spiral oppi der også.... kan jo kanskje bli en infeksjon?? Jeg veksler såååå mye mellom om jeg tror jeg er gravid eller ikke... For jeg er kvalm, hormonell, trøtt og sån... MEN er jo rart at testene er negative plutselig.... Jeg og sambo vil bare vite hva som er riktig, for må jo mye planlegging til hvis jeg er gravid. Fremtiden endres jo veldig mye hvis vi skal ha en liten en i juni/juli (snuppa vår er født i august i år;) )
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå