Carina & baby'n i magen:) Skrevet 6. november 2009 #1 Skrevet 6. november 2009 Hei Jeg heter Carina, og venter en liten jente! Gleder meg sånn!! Jeg syns navnet Olivia er så vakkert. MEN vi har et lite problem, som jeg håper dere kan hjelpe meg med Jenta vår vil få navnet Lie til mellomnavn,og et veldig vanlig -sen navn. Det jeg tenker på er om Olivia Lie ******-sen går? Eller blir det for mye -lie at det høres dumt ut? f.eks Nathalie Lie *****-sen ser jo litt dumt ut, men blir det det samme med Olivia? -carina:)
Miranda C Skrevet 6. november 2009 #2 Skrevet 6. november 2009 hvis navnet kun skulle vært olivia lie, syns jeg det ville blitt litt mye l og i. men siden du skriver at det er et veldig vanlig -sen navn, og jeg ikke kommer på noen veldig vanlige -sen navn med en masse l'er og i'er syns jeg det går bra olivia er forresten et veldig, veldig pent navn!
piranha Skrevet 6. november 2009 #3 Skrevet 6. november 2009 Hei! Jeg synes fint at barnet kan hete Olivia med de etternavnene du nevner, med mindre -sen navnet er Olsen, da blir det litt voldsomt etter min mening;)
Heidi87&Helene06 Skrevet 6. november 2009 #4 Skrevet 6. november 2009 Olivia er jo kjempefint,syntes ikke det blir for mye l og i med Lie til mellomnavn. Det høres fint ut synes jeg Lykke til
Carina & baby'n i magen:) Skrevet 6. november 2009 Forfatter #6 Skrevet 6. november 2009 Etternavnet er ikke Olsen;) Jeg ble så glad nå, takk alle sammen:) flere meninger?
Blomstersara Skrevet 9. november 2009 #9 Skrevet 9. november 2009 Det blir litt tungegymnastikk, men det fungerer! :-) Olivia Lie "Mortensen" eller Olivia Lie "Karlsen" fungerer i allefall. Tror -sen etternavnet oppveier for li-ene på et vis. (Var det en forståelig setning? Veldig klar betydning i hodet mitt, men ikke så bra i skrift...) Go for it!
Carina & baby'n i magen:) Skrevet 9. november 2009 Forfatter #10 Skrevet 9. november 2009 Skjønte hva du mente Takk for alle svar, tror nok vi velger Olivia
Carina & baby'n i magen:) Skrevet 9. november 2009 Forfatter #11 Skrevet 9. november 2009 Jeg lurer på en annen ting også.. Både mellomnavnet (Lie) og etternavnet (-sen) er pappaen sine. (Lie ....-sen). Jeg vil ikke at jenta mi skal få mitt noen av mine navn (mellomnavnet eller etternavnet) fordi jeg ikke har så god kontakt med faren min, hvor mitt etternavn kommer fra. Syns dere det blir ''teit'' at jenta får både mellomnavnet og etternavnet etter faren? Jeg syns kombinasjonen er ganske fin, men -sen etternavnet alene er veldig kjedelig. Help? =)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå