Gjest frøken_førstegangsprøver Skrevet 4. november 2009 #1 Skrevet 4. november 2009 er i 6 pp nå..vet det ikke er så lenge i forhold til mange abdre her, men når man har fått en tidsfrist kjennes det mye tyngre! var hos legen i dag, og fikk klaska mitt i trynet "tror nok ikke du skal håpe for mye på å bli gravid selv, her er det ikke optimale forhold"(har endometriose) skal til videre utredning i jan/feb, for å finne ut hva vi vil gjøre videre. men helt ærlig,så mistet jeg litt lysten. følelsen av å vite at man kanskje ikke kan gi typen sin, som ønsker seg en liten en så uuutrolig sterkt, et barn-gjør at jeg rett og slett føler meg som en mindre verdig kvinne! hvor mye skal man egentlig tåle! kjenner at ting er veldig urettferdig i dag
Frøya79 - dobbel glede :-) Skrevet 4. november 2009 #2 Skrevet 4. november 2009 Jeg får helt vondt av deg. Skjønner at du blir oppgitt og lei deg, men ikke gi opp! Når du får utredning, og evt. får tilbud om IVF får du jo kjempegod oppfølging. Du er IKKE en mindreverdig kvinne av den grunn! Dette kommer til å ordne seg. Lykke til videre!!!
*Ønskergjerne* Skrevet 5. november 2009 #3 Skrevet 5. november 2009 Hei frøken_f ... Først å fremst var dette litt av en nyhet å få , utrolig kjedelig å få høre noe slikt men du er heldig som kan få hjelp såpass tidlig , og vet du hva ? det fins mange som greier det selv om ikke forholdene er optimale det er vel en fattig trøst , men jeg vil fram til at du ikke må gi opp! jeg har gått over 2 år å ventet , men om jeg kunne gitt deg sjansen først - så skal du få den med den største glede den som venter på noe godt,venter ikke forgjeves kos deg med typen din , og snakk om tingene - han er nok bak deg hele veien uansett senk skuldrene , tenk om du hadde en positiv test før du skulle videre på utredning ? (vet om mange som har fått samme beskjed og likevel fått det til ) god klem til deg !
Endelig ny spire i magen Skrevet 5. november 2009 #4 Skrevet 5. november 2009 Uff så kjipt. skjønner godt at du blir deppe. Mange leger vet alfor lite om barneløshet er min erfaring. Og som noen skriver er det mange som har blitt gravide etter slik beskjed. Et lite spørsmål, når fikk du påvist endometriose? Og gjorde de noe med den? Kan det være den som har kommet tilbake? Jeg fikk selv påviste endometriose april 06, ble gravid i mai 06 (kan være det pga bryllupsnatta hehe) Vi hadde da slitt i 22 mnd, Nå har vi prøvd på nr 2 i 1 år skal til Riksen 24 november for utdredning Har mange bekjente som har blitt gravide med IVF det er jo en mulighet det også, men skjønner at ting ser litt sort ut akkurat nå. du kan jo også prøve å ringe der du har fått time i jan/febog spørre om det er noen avbestillinger i disse nøff nøff tider. Kanskje dere kunne komme inn før jul c",) Masse lykke til Prøv å slapp av og kos deg masse med kjæresten din.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå