scoobydo Skrevet 3. november 2009 #1 Skrevet 3. november 2009 Noen som har kjøpt bilstol nr 2 og isåfall hva slags stol? Har tenkt på besafe sin, men var inne på barnashus sine sider nå og der var mange kommentarer om at barnets hode datt forover når det sovnet... (når stolen stod bakovervendt)... Noen erfaringer?
BaMbi <3Storegull+Lillegull<3 Skrevet 3. november 2009 #2 Skrevet 3. november 2009 Eg har akkurat bestillt besafe sin.. Spurte nokre vennar som har samme stolen om deira erfaringer med den, men det var ingen som hadde hatt problem med det. Men det kjem vel kanskje litt an på kor "bratt helling" det er på seta i bilen? Vi har to biler, i den eine bilen er seta stor helling på. Prøvde mange typer bilstoler i den, men var igrunn ingen eg syns stod sånn som dei skulle..Så får satse på å bruke berre den andre bilen når lillegutt skal vere med.. :-)
Itsrejk Skrevet 3. november 2009 #3 Skrevet 3. november 2009 Vi har akkurat kjøpt Britax Multi-tech. Foreløpig ser det ut til at småtten trives prima. Stolen har en kraftig hodestøtte, som også kan justeres oppover, som er utformet med tanke på sovende barn. Stolen varer nok litt lenger enn Besafe sin, men man må jo uansett ha en tredje stol med tiden.
Gjest Skrevet 3. november 2009 #4 Skrevet 3. november 2009 Vi har BeSafe og har ikke problem med at hode faller fram når det står i hvilestilling, men det nok gjøre det i bilder med stor helling på setene bak. Ville prøvd det i bilen før jeg evt kjøpte det. Vi er kjempefornøyd i hvertfall! Har det som heter izi Kid og kun kan stå bakovervendt, det er gjerne billigere enn kombien og veldig geit fordi man ikke da blir fristet til å snu barnet for tidlig ;-) Ellers skal vi også ha et Britax multitech snart.Vesla må over til nr 2 sete når hun er va 7 mnd, og da er minstegutten bare 2,5 år og skal jo fortsatt sitte bakovervendt han også. Fordelen med dette setet er at det kan brukes bakovervendt helt til 25 kg og kan justeres til å være mye lenger i ryggen, men jeg har ikke noen erfaring med det enda.
eplejente Skrevet 4. november 2009 #5 Skrevet 4. november 2009 Dytter her jeg.. Vi har fått i gave Recaro Young Sport, men vi kan bytte den til hva vi vil hvis vi ikke ønsker akkurat den. Jeg kløna meg gjennom tryggtrafikk sine nettsider, men fant ingen side med tester fra 2009 ang bilsete nr. 2. fins det?
scoobydo Skrevet 4. november 2009 Forfatter #6 Skrevet 4. november 2009 Dei hadde jo akkurat en test på bilstol nr 2 på tv2 hjelper deg. Men den testen var visst nok tatt fra tyskland, (?) eller et anna land i europa der dei bare bruker forovervendte stoler. Så der kom besafen dårlig ut. Vi har ganske stor helling i baksete på bilen, og har slitt med det første sete når det står i base at det står veldig bratt.
Jullia Skrevet 4. november 2009 #7 Skrevet 4. november 2009 Har dere isofix så vil jeg anbefale hts combi med isofix, ikke så mye tull med å få festet det og det ble ikke så bratt som hts uten isofix.
Klar Som Et Egg Skrevet 4. november 2009 #8 Skrevet 4. november 2009 Vi har besafe izi kombi, med bratt helling i baksetet (merket det på det første bilsetet), men det går veldig fint. Hvis hun er trøtt så setter jeg bare setet i hvilestilling, og da detter ikke hodet fram. Veldig fint sete som vi er fornøyd med. Dessuten kommer de høyt opp i bilen med dette setet, så da er det mer å se på ut vinduet, og da er det mange babyer som sitter bakovervendt lenger. (sa de i butikken i hverfall)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå