Gjest ibla Skrevet 3. november 2009 #1 Skrevet 3. november 2009 Hvis man har samleie 1-2 dager før el, er sjansene 25% sånn cirkus da? Hvorfor er ikke prosenten høyere hvis man har samleie rundt el? Jeg har to barn og vet jeg blir lett gravid, øker dette min prosent.. ? Eller er den 25% basert på at alt faktisk klaffer, MEN ingenting skjer likevel?..
nåblirjegmams Skrevet 3. november 2009 #2 Skrevet 3. november 2009 Jeg TROR (er ikke helt sikker) at man sier kun 25% sjanse for graviditet til tross for at alt ligger til rette for det, er fordi mange befruktede egg går til grunne og blir til en spontanabort før man i det hele tatt oppdager at man er gravid, og derfor bare ender ut i en litt sen menstruasjon... dette skjer jo da som oftest før 5. uke.. Siterer fra en link jeg fant om dette: Litt statistikk Ifølge en gynekolog på St.Olavs, ender 90% av alle svangerskap i en ufrivillig abort. De aller fleste av disse skjer før forventa mens så kvinnen vil aldri forstå at hun har vært gravid Etter 4. uke (dvs etter forventa mens) er det fortsatt 50 % sjanse for at det kan gå galt. De fleste av disse skjer svært tidlig, og ville før de supersensitive hjemmetestenes tid blitt forklart med at mensen var litt sen av en eller annen grunn. (stress, sykdom og vekttap f.eks) Det fins MANGE ulike statistikker på hvor mange svangerskap som ender i ufrivillige aborter. De spriker mye, men alle er enige om at mange svangerskap går til grunne i de første 2-3 ukene etter befruktning, og har du kommet det forbi uke 12, så er sjansen god for at dette går bra.
nåblirjegmams Skrevet 3. november 2009 #3 Skrevet 3. november 2009 så vidt jeg forstår da så regner man spontanabortrisiko (som vel er ca 10 %) fra etter IKM..altså etter man har fått bekreftet at man er gravid..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå