Nivea30 Skrevet 30. oktober 2009 #1 Skrevet 30. oktober 2009 Trodde Milo var supert til ull, jeg. Men på en slik lapp jeg fikk med da jeg kjøpte klær fra Nøstebarn står det at de ikke anefaler Milo. Og jeg skulle absolutt ha vasket nå... Noen som vet hvorfor?
Neijasså... Skrevet 30. oktober 2009 #2 Skrevet 30. oktober 2009 For da tjener Nøstebarn mindre penger...? Har vasket Nøstebarn-klær med Milo, jeg. Ingen problemer!
lilleღpersille Skrevet 30. oktober 2009 #3 Skrevet 30. oktober 2009 ? Oj, da har jeg gått glipp av noe. Har akkurat vaska noe nøstebarntøy med milo i dag. Få høre om noen vet!
Anne-B. Skrevet 30. oktober 2009 #4 Skrevet 30. oktober 2009 Det er visst skyllemiddel i Milo og det kan ødelegge strukturen på tøyet. Har jeg hørt. Pulvervaskemiddel er visst tingen.
erteposen + 4 Skrevet 30. oktober 2009 #5 Skrevet 30. oktober 2009 Nøstebarn ulla er ubehandla og inneholder lanolin som har flere gode egenskaper. Milo ødelegger beskyttelsen og kan få lanolinen til å reagere som såpe. Plagget blir tovet og ødelagt, sier flere her inne. På nostebarn.no kan du lese mye om hvordan du behandler tøyet og hvorfor det er ubehandlet. Jeg vasker, imot vaskelappen, nøstebarn klær på 30 g ullvask med vaskemiddel for ubehandlet ull fra bånsull. Vasker alle ullplagg med samme vaskemiddel, og det lukter godt.
♥3nydeligebarn♥ Skrevet 30. oktober 2009 #6 Skrevet 30. oktober 2009 jeg vasker alt ull i milo,og klærne fra nøstebarn er like fine og gode etter maaaange vask. jeg trur også d går litt på å tjene penger....
uanonym Skrevet 30. oktober 2009 #7 Skrevet 30. oktober 2009 Min erfaring er at det er forskjell på ull og ull. Tynngensere/bodyer fra nøstebarn tåler milo bra mens ullfrottenattdrakta toves med milo i vaskemaskin.
nicknavn Skrevet 30. oktober 2009 #8 Skrevet 30. oktober 2009 Jeg har vasket ullfrottenattpysjen med milo på ullvaskeprogram. Har hatt den samme pysjen i 2,5 år og den er ikke tovet eller ødelagt i fibrene og den holder samme fasong. Men om lanolin er borte det kan ikke jeg se eller lukte:-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå