Anonym bruker Skrevet 27. oktober 2009 #1 Skrevet 27. oktober 2009 Hei Jeg fullpumper, og lurer på om jeg kan ta med meg mm som har stått i kjøleskapet når vi skal ut. Evt. hvor lang tid kan det gå før den melka blir ødelagt, hvor lenge kan mm da stå i romtemperatur. Håper noen vet dette da jeg ikke finner noe informasjon noen steder.
Prusseluskan Skrevet 27. oktober 2009 #2 Skrevet 27. oktober 2009 Hei! Ta en titt på pumpetråden inne på ammedebatten, her ligger myyyye info for deg som fullpumper:) http://www.dinbaby.com/forum/thread/140050539
Prusseluskan Skrevet 27. oktober 2009 #3 Skrevet 27. oktober 2009 Se også her for ammehjelpens info om oppbevaring av mm http://www.ammehjelpen.no/asp/default.asp?ID=29 Når det gjelder spørsmålet ditt: Dersom du bruker en liten kjølebag med kjøleelementer, holder melken seg kald til du skal bruke den. Ellers holder mm seg ca 6 timer i romtemp, men er usikker på om dette kun gjelder nypumpet melk, eller om det også gjelder melk som har vært kjølt ned allerede. Med en liten kjølebag slipper du å lure:) Avent har en liten kjølebag som holder godt på temperaturen, fås blant annet på barnas hus. Vi brukte den myyye til mm på tur. Ellers la jeg bare flasken i ytterrommet på stellebagen når det var kaldere enn 5 grader ute, og lille skulle spise innen 2-3 timer, den holdt seg kald og fin da.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå