Gå til innhold

Galt uansett hva de gjør..


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei,

 

Synes det er ganske festlig å tenke på at for 2 mnd siden fikk staten refs for å ha brukt så mye penger på vaksine og forberedelser til en "innbilt" pandemi og nå får de refs for at de ikke får levert mange fort nok... enkelte blir aldri fornøyde... Det er feil uansett hva man gjør---

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er sikkert derfor de anbefaler alle å ta den nå. Da får de litt penger igjen for alle vaksinene de har kjøpt! Også slipper de å få refs for å ha bestilt for mange!!

Skrevet

Joda, men hvorfor kjøpte de inn i utgangspunktet hvis de ikke hadde tro på at de trengte vaksinene...

Jeg begynner å bli litt lei disse konspirasjonsteoristene som tror at hele verden er ute etter dem. Jeg sier IKKE at du er en av de nå altså! Jeg er også litt inne på samme tanke som deg:P Men jeg tror kanskje ikke helsedirektoratet er ute etter å ta livet av oss hele gjengen... Og jeg nekter å tro det er så mye penger å tjene på dette heller, det koster jo penger å utvikle vaksinen også.

Men... Jeg kan jo ta feil...

Skrevet

De tjener masse penger på vaksinen, tro du meg.. det er ikke uten grunn at farma firmaene har politikere og andre som tillater vaksiner/medisiner på sin lønningsliste...

Skrevet

Staten tjener ikke masse penger på at folk tar vaksina ... Når man tar den så betaler man kun for utstyr og arbeidet med å sette vaksina.

Skrevet

staten må følge who og hva de anbefaler men de som har tillatt vaksinen inn på det europeiske markedet, sitter i lommen på farmaindustrien.

 

Og hun som utløste pandermien hos who, vel rent mel i posen har hun ei..

Skrevet

Jeg som trodde det var internasjonal og hurtig spredning samt dødsfall som utløse pandemien...

Skrevet

Skulle man tro men hovedgrunnen er faktisk at viruset er så nytt og man ville ikke vente å se men bare pøste på.

 

Det er da ikke mange som har dødd av det, ikke i forhold til andre sykdommer.

 

I tillegg er sjefen for WHO veldig glad i farmaindustrien og er ikke f.eks kjent for å kjempe for fattige land men for at farmaindustrien skal gi gratis medisin.

 

Dette var en nyttig link jeg snublet over:

http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=14869

Skrevet

Hvor tar du dette fra? Blir helt oppgitt over så mye spekulasjoner du utgir som sannheter. Nye virus står man foran hele tiden innen medisinen uten at man kaller det en pandemi. Jeg lurer litt på hvilken yrkesbakgrunn du har som kan stille spørsmålstegn ved den faglige vurderingen til Folkehelseinstituttet, Verdens helsorganisasjon og en rekke spesialister rundt om i verden.

 

Jeg synes det er så synd at du sprer så mye påstander du ikke kan grunngi ordentlig her inne, fordi mange av brukerne sliter med å ta en avgjørelse og det du gjør er å forvirre og skremme. Som sagt, jeg respekterer at vi er uenige, men vær så snill og bruk saklige argumenter og ikke konspirasjonsteorier.

Skrevet

Jeg har da postet linker men kan gjerne finne flere, google er din venn vet du

 

 

Skrevet

http://www.dailymail.co.uk/news/article-1202389/Government-virus-expert-paid-116 k-swine-flu-vaccine-manufacturers.html

 

 

 

http://www.twnside.org.sg/title2/health.info/twninfohealth072.htm

 

Sjefen for WHO i kritikken pga hun kritiserte at regjeringen i Thailand gav lisenser for billige aids medisiner. Veien å gå er heller i følge henne, at firmaer skal gi vekk medisin, frivillig.

 

http://theflucase.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1261%3Agerman-doctor-calls-for-parliamentary-inquiry-into-qswine-fluq-jab-scandal&catid=1%3Alatest-news&Itemid=64〈=en

 

 

A German doctor has called for a parliamentary inquiry into the decision by the German government to purchase GlaxoSmithKline's Pandemrix vaccine and the recommendation of the national vaccine advisory board and Robert Koch Institute in favour of the untested "swine flu" jabs.

 

Dr Angela Spelsberg, head of a tumour center in Aachen and a member of Transparency International, said in an interview in the mainstream newspaper Die Sueddeutsche Zeitung that key control mechanisms to protect the general public against dangerous vaccines have stopped functioning.

 

The exposure of people to dangerous vaccines by the government is "a situation that cannot go on," she said.

 

She noted that many of the people who sit on the national vaccine advisory board, STIKO, have financial links with the pharmaceutical industry; some are involved in clinical trials on vaccines; some are paid for holding talks on vaccines.

 

In addition, the European Medicines Agency, the EU drug regulator, derives two thirds of its money from pharma companies, and is subordinated to the business directorate and not the public health directorat of the European Commission.

 

http://www.reuters.com/article/GCA-SwineFlu/idUSTRE59M3TZ20091023

 

Masse deilig profit for farmaindustrien

 

 

 

Skrevet

Kildekritikk er også noe man kommer over på skolene rundt omkring... Flott at du leter opp linker, men troverdigheten din synker drastisk når du kun leter opp de negative sidene. Det eneste du oppnår er å vise hvilke side du står på.

Skrevet

http://hubpages.com/hub/Swine-Flu-Pandemic---Just-Not-Yet

The WHO Director Margaret Chan told reporters today that the H1N1 virus is an animal virus and the reason it has pandemic potential “is because it is infecting people.” The current WHO alert status for this virus (scale of 1 to 6) is 3, which means “No or very limited human-to-human transmission.” When asked if her committee would consider raising the alert level to a 6, which is pandemic alert, she said, “Yes, indeed.”

 

 

The main reason given for today’s concerns of pandemic by Director Chan was that the virus was infecting people. However, according to Dr. Jay Steinberg, infectious disease specialist at Emory University Hospital Midtown in Atlanta Georgia, there are 3 criteria for a virus to be classified as having the potential for pandemic. They are:

 

· A new virus to which everybody is susceptible

 

· The ability to spread from person to person readily

 

· The capability to cause significant disease in humans

 

According to Dr. Steinberg, the new virus only meets one of the criteria; the fact that it is a new virus.

 

This is a good example of media over-hype. It is also a reason to distrust global organizations such as WHO to properly define a problem on a planetary scale. The response of Dr. Margaret Chan to reporters that the committee would readily jump the alert level from a 3 to a 6 on the basis of what is currently known about this virus is misleading and irresponsible. This only panders to the WHOs need for global credibility and fosters an atmosphere of fear in the general world population. This kind of response also lends further stress to an already over heated world economy causing public institutions to close and inhibiting travel and tourism. Couple this with a lapdog media hanging on her every word and faithfully fetching it back for us and you have a recipe for disaster. Not a disaster from a pandemic, but a manmade disaster created by fear mongering.

 

Vel jeg skulle underbygge mine påstander og da media er fulle av jaaa alt er så farlig, jaaa vi dør alle og jaa man skal vaksinere seg..

 

Jeg er ikke uavhengig jeg bare viser til grunner HVORFOR MAN IKKE burde ta vaksinen og at mange ting som foregår bak kulissene ikke kommer frem i media hysteriet.

 

Andre som mener vaksinen er flott, bivirkningene er ufarlige osv må da kunne bevise det?

 

 

 

Skrevet

"Skremselspropaganda sells" mener jeg du skrev. (fant det ikke igjen akkurat nå, korriger meg hvis det er feil) Men jeg ser ikke mye forskjell på din og medias skremselspropaganda jeg? Folk er jo her inne for å få hjelp til å bestemme seg. Det du kommer med er på kanten til å si at hvis man velger å vaksinere seg så tar man sakte livet av barnet sitt? (worst case scenario osv.)

 

Jeg vet ikke hvor du jobber, men jeg er i skolen og jeg ser jo hvordan smitten sprer seg. Nei, det er ikke sikkert alle har svineinfluensa, men hvordan skal man vite det, når man ikke blir testet? Poenget er uansett at flere og flere blir syke nå selv om det kanskje ikke går like fort som spådd, og ikke like alvorlig som forst antatt, men er det grunn til å gamble når man har et alternativ som kan være til hjelp for en selv og babyen sin? Med flere smittet øker jo også smitterisikoen for andre, for folk har jo ikke vett (eller samvittighet i mange tilfeller) til å holde seg hjemme når de blir syke. Litt samme med små barn som blir sendt syke i barnehage fordi ingen kan være hjemme med de.

 

Jeg vet fortsatt ikke om jeg kommer til å ta vaksinen, men jeg må beklage å si at din skremselspropaganda er ikke til noe hjelp uansett.

 

Har du barn, og/eller er gravid forresten?

Skrevet

Jo men det blir ikke testet, hvorfor ikke?

 

Ja jeg vet folk blir syke men 99,99% overlever sykdommen... og er ferdige med den..

 

Mens med en vaksine vet du ikke hva som skjer, du vet ikke noe om langtidsvirkningene, det er ikke forsket på fostre, men det er forsket på at tilleggsstoffene ikke er så bra og kan (ikke må) utløse andre ting.

 

Vanlig influensa dreper flere ja de er ofte gamle, men ikke nødvendigvis..

 

For min del synes jeg det er skremmende å tenke på at medisin blir tillatt på markedet som inneholder stoffer man vet kan være farlige, man begynner å anbefale den til gravide og spedbarn, uten at man vet hva som skjer over tid.

 

Jeg reagerte på at man skal vaksinere seg i solidaritet osv..

 

Så jeg fant ut at jeg ville lese mer om den andre siden av saken og prøver å gi de som er i tvil informasjon om hva som kan gå gale.

 

Selvfølgelig må enhver bestemme for seg selv, men alle er så hyper på at de kan dø av sykdommen, mens fakta er til nå har 0,01%som ble syke, dødd.

 

 

Skrevet

Kildekritikk er helt klart noe som gjelder begge sider i denne saken, og det er veldig vanskelig å vite hvor mye sannhet det er i informasjonen man finner på nett. Personlig er det ikke sånn at jeg tror på alt jeg leser om vaksinen, hverken positivt eller negativt, for veldig mye av det blir spekulasjoner siden dette er en helt ny vaksine og det vil ta lang tid før man med sikkerhet kan vite at den ikke kan gi forsterskader, at den faktisk er så effektiv som den skal være og en masse andre ting. Men det er også denne usikkerheten som gjør meg så usikker på om jeg skal ta den, føler at jeg tar en risiko for barnet mitt uansett hva jeg velger.

 

Det jeg forøvrig synes er litt interessant er alt snakket om at så mange dør av svineinfluensaen, mens England oppererer med dødstall på 0.03% av de som blir smittet (30 av 100 000) (http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=14869)

Synes ikke det er fryktingytende mye...

Skrevet

Har du en kilde som kan vise at 99.99% overlever sykdommen?

 

Og når det gjelder vanlig influensa, når tok den sist livet at en ung, frisk person eller en gravid for den saks skyld?

Skrevet

Rettelse:

 

Det er forsket på tilsetningstoffene, og få av disse forsøkene antyder noen fare. De forsøkene som antyder dette er ikke anerkjent innenfor egne fagmiljøet da de ikke er utført etter de metoder og standarder som må brukes når man forsker.

Skrevet

http://www.nettavisen.no/nyheter/article2739294.ece

 

Der står det hvor høy % er for å dø av svineinfluensaen pr dags dato.

 

http://www.equipocesca.org/wp-content/uploads/2009/08/swine-flu-common-sense-7.doc

Spansk professor som sier swineflu er ikke farligere enn vanlig influensa for gravide.

 

http://www.vancouversun.com/health/being+vaccine+guinea/1845324/story.html

En gravid kvinne forteller om hvor vanskelig det er å ta et valg, enten for eller i mot (litt off topic men synes den var god)

 

http://getbetterhealth.com/warning-influenza-can-be-fatal-to-children/2008.10.20

Historien om en 3,5 åring som døe av vanlig influensa

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...