Anonym bruker Skrevet 23. oktober 2009 #1 Skrevet 23. oktober 2009 Mannen min jobber i politiet og fortalte om en bilulykke hvor mor, far og to barn overlevde. Den yngste på 1,5 år døde. Mannen min hadde blitt forklart av en spesialist på slike ulykker at barnet på 1,5 år kunne ha overlevd om ikke bobledressen var mellom barnet og selen. Bobledressen ble i sammenstøtet trykket inn i kroppen på barnet og skadet barnets indre organger så omfattende at han døde. Jeg velger nå og sikre barna våre i bilen uten å ha vinterjakker og dresser på dem. Sånn for sikkerhetsskyld.
Hildemor fra vest Skrevet 23. oktober 2009 #3 Skrevet 23. oktober 2009 Synes dette høres veldig rart at en bobledress skulle forårsake mer skade i en kolisjon med mindre det var en med nagler på. Det må da være setebeltet da som har skåret seg inn i kroppen men da ville jo en bobledress kanskje forminske skadene, uff nei skjønnte ikke den jeg altså.
Anonym bruker Skrevet 23. oktober 2009 #4 Skrevet 23. oktober 2009 Jeg tror problemet er at det tykke yttertøyet gjør at man ikke får strammet selene godt nok. De begynner barnet å bli slengt fremover før det blir stoppet av selene. Det gjør større skade enn om det sitter helt fast. For å være ærlig har jeg ikke forstått det helt, men jeg har sett advarslen mot tykkt yttertøy flere steder.
Hildemor fra vest Skrevet 23. oktober 2009 #5 Skrevet 23. oktober 2009 Ok,synes selene sitter temmelig stramt med dress på jeg, nesten så det blir vanskelig å feste beltet.jaja kanskje lærte jeg noe nytt i dag og ;-)
Anonym bruker Skrevet 23. oktober 2009 #6 Skrevet 23. oktober 2009 Jeg skjønte det ikke heller, men hvis barnet satt bakovervendt skulle jo ikke selene skjære seg inn i barnet. Og hvsi det satt forover er det vel mest DET som gjorde at det gikk s¨å galt?
Anna Anka Skrevet 23. oktober 2009 #7 Skrevet 23. oktober 2009 Dette hørtes rart ut......tror jeg trenger en bedre forklaring før jeg tar det for god fisk.
Hønseføtter og gulerøtter Skrevet 23. oktober 2009 #8 Skrevet 23. oktober 2009 http://sikringavbarnibil.blogspot.com/2009/02/pakledning-i-barnesete-om-vinteren.html På side 6 i denne brosjyren: http://www.vegvesen.no/binary?id=2865
Anonym bruker Skrevet 23. oktober 2009 #9 Skrevet 23. oktober 2009 Mannen i huset kom hjem nå. Jeg spurte han. Han sa at en bobledress lager en avstand på 3-4 cm mellom kropp og sele. Ved kollisjon vil da barnet få et skikkelig smell mot kroppen (de 3-4 cm) som de som har selen mot kroppen ikke får. Logisk egentlig. Jeg vet ikke om dette er tilstrekkelig forklart for deg, Anna Anka. Men det holdt i massevis for meg.
Anonym bruker Skrevet 23. oktober 2009 #10 Skrevet 23. oktober 2009 Hva gjør man da? Kler av de tykke klærne før man setter ungen i et kaldt bilsete i en kald bil? Jeg ser poenget her. Dessverre ser jeg ikke helt hvordan jeg skal kunne løse problemet annerledes.
Mrs.HvorErNøkleneMine? Skrevet 23. oktober 2009 #11 Skrevet 23. oktober 2009 Du kan ha et teppe over babyen i stedet:)
Mrs.HvorErNøkleneMine? Skrevet 23. oktober 2009 #12 Skrevet 23. oktober 2009 Og bilen kan du varme opp på forhånd, og setet kan du ta med deg inn for hver gang..
Anonym bruker Skrevet 23. oktober 2009 #13 Skrevet 23. oktober 2009 Ja, dette stemmer faktisk. Gjelder selvfølgelig oss selv og større barn også. Kjører for tiden bil uten varmeapparat, så et pledd ville nok ikke hjulpet stort, så her får jeg bare ta sjansen.
Gjest Skrevet 23. oktober 2009 #14 Skrevet 23. oktober 2009 Vi varmer bil, og driter i miljøet i dette tilfellet...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå