Anonym bruker Skrevet 22. oktober 2009 #1 Skrevet 22. oktober 2009 Kan det være farlig eller? Eller er det ikke så farlig?
Anonym bruker Skrevet 22. oktober 2009 #2 Skrevet 22. oktober 2009 Kommer helt an på hvor mye og hvor ofte. Grunnen til at de ikke skal ha så mye salt er at nyrene ikke er utviklet nok til å skille ut saltet, det kan dermed hope seg opp.
Anonym bruker Skrevet 22. oktober 2009 #3 Skrevet 22. oktober 2009 Fortere tørst kanskje? Nei, salt gjør at kroppen tar opp lettere vann i kroppen, så skal du bruke salt i maten, er det lurt å gi han vann også.
Anonym bruker Skrevet 22. oktober 2009 #4 Skrevet 22. oktober 2009 Hvis de får i seg for mye salt, så kan de faktisk dø av det, men det skal nok veldig mye til. Litt salt en gang i blant har nok ingenting å si, men jeg ville passet på å unngå det når det er mulig.
Anonym bruker Skrevet 22. oktober 2009 #5 Skrevet 22. oktober 2009 Han har fått fiskeboller i hvit saus i dag og synes det var kjempegodt, det var derfor jeg lurte, fikk også poteter til men hadde selfølgelig ikke saltet de, det er jo litt salt i fiskebollene.... Han er så utrolig kresen og jeg ble veldig glad når han ville spise dette..... Hi
LykkelitenAprilSpire Skrevet 22. oktober 2009 #6 Skrevet 22. oktober 2009 LITT salt en gang i blandt, skader nok ikke. Men man skal ikke tilsette salt i maten. Spurte helsesøster om dette fordi jenta mi mye heller vil ha vår middag, og hun sa at det gikk helt fint. Jenta mi får lov til å smake litt på forskjellige ting... og jeg tror mange er veldig hysteriske på alt man skal passe på, spise eller ikke spise. Jenta mi fikk smake tikka masala i dag, og det elsket hun=)hehe. Tror barn har godt av å utforske litt forskjellige smaker=) Men alle foreldre må selvfølgelig gjøre det man mener er best for sitt barn=)
Anonym bruker Skrevet 22. oktober 2009 #7 Skrevet 22. oktober 2009 Da hadde jeg tatt ut saus til han før jeg saltet og så gitt fiskeboller i hvit saus til han av og til uten å få dårlig samvittighet.
Anonym bruker Skrevet 22. oktober 2009 #8 Skrevet 22. oktober 2009 Det går helt fint. Han satte vel ikke til livs alle fiskebollene i boksen?:-) Jeg har også gitt ferdige fiskeboller til min gutt, han likte det imidlertid ikke da:-( Man får jo høre fra alle hold at man skal gi den maten man spiser selv. Og jeg tviler på at alle lager alt fra grunnen av. Ferdige fiskeboller/kaker ol tror jeg de fleste kjøper.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå