Gå til innhold

Anbefalte innlegg

IDag var jeg på utredning på sykehuset, fikk påvist pcos gjennom innvendig ultralyd. Fikk med meg resept på metformin, så skal ta en av det i 2 uker, og deretter øke til 2 om dag. Fungerer ikke det etter 2 mnder, så skal jeg ta 3 om dag. SKal tilbake på sykehuse igjen i februar. Blir en spennende tid fremover. Heldigvis er jeg ikke overvektig, så legen sa hadde større muligheter av den grunn(Aner ikke hvorfor).

Noen her som har lyktes med metformin da:-)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/140850389-heihei/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Jeg har lyktes med det:) fikk det des 06 tror jeg.. ble gravid okt 07.. har ei aktiv lita tulle som ble født juli -08 :-D jeg overvektig i tilegg da.. hehe.. så d hjalp meg hvertfall.. mens ble også mere stabil hos meg med metformin :) så lykke til ;)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/140850389-heihei/#findComment-140860566
Del på andre sider

  • 2 uker senere...

Hei :)

Jeg er ikke overvektig men ble påvis pco hos gyn i sept. Hadde veldig skjeldent mensen og sa seff også el.

Begynte med metformin først to ganger om dagen i to uker forså over til to om morgen og to på kvelden. Gikk faktisk bare to uker over ikm etter start med metformin.

Da mensen kom begynte jeg på pergo, min første og dobble kur, ble gravid med en gang;) Testet positivt for noen dager siden. ::)

Gyn sa at metformin og pergo sammen har vist en veldig god kombinasjon sammen. Funket for meg ;)

Lykke til ;)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/140850389-heihei/#findComment-140940855
Del på andre sider

Hvor fort kan man få hjelp til å bli gravid etter man har fått påvist pcos?? Jeg har nettopp fått vite det, snart en uke siden. Og lurer derfor på hvor fort vi kan få hjelp..

Jeg og samboeren min prøvde aktivt i et år for omtrent 1 år siden.. Etter det har det vært på og av med p-piller for å prøve å få orden på mensen. Dette har ikke fungert,og jeg har hatt ca. 1 mens på 1 år.

Nå venter jeg på operasjon i hofte, så jeg kan helst ikke bli gravid før det. Vi bruker ikke prevansjon, da vi bare blir glade om jeg blir gravid før.

Men det jeg lurer på, hvor fort etter operasjonen kan jeg spør etter hjelp til å bli gravid? Må vi prøve så og så lenge på egenhånd eller? Vi har tross alt prøvd 1 år tidligere uten hell.. Savnet etter barnet vårt er SÅRT!

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/140850389-heihei/#findComment-140962444
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...