Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Ser det er en liknende tråd her. :-) Men jeg spør litt til jeg. Var det ikke kromosomfeil på eggene dine da? Hvordan har kvaliteten på eggene dine vært her i Norge ved IVF, i forhold til i Finland? Og fikk du ut mange egg? Var det IVF du gjorde i Finland?

For å sjekke kromosomfeil (pdg) må man vente i 5 dager etter uttak. Jeg får relativt få egg befruktet (ca. 1/3), og da var det så få egg som "hang med" at vi ikke ble anbefalt å vente så lenge. Det er noen "lysflekker" på eggene mine som Riksen ikke kunne forklare. AVA virker ikke så opptatt av dette, de mener at det er dårlig befrultning som indikerer at eggene mine ikke har god kvalitet.

 

Mannen min har normal sædkvalitet, men ved første IVF-forsøk våren 2006 ble ingen av mine 17 egg befruktet. Etter dette har vi ikke prøvd IVF, bare ICSI. AVA anbefalte oss heller ikke IVF. Jeg har fått ut 15-21 egg ved alle mine forsøk, men bare 5-6 befruktet og bare 1-2 som kan brukes. Og de er ikke optimale de heller.

Det er så utrolig hyggelig å lese dette her, tenk at du endelig har klart det. :-)

Jeg har heller ikke topp kvalitet på mine egg. Fått ut ca 6 ved hvert forsøk, og ca halvparten blir befruktet, fått satt inn 2 hver gang, 2-delt og 3-delt.

Hvordan var eggene dine etter forsøket i Finland da? Bedre kvalitet enn de du hadde i Norge? Brukte du andre doser hormoner?

Annonse

Beklager at jeg ikke har svart... Eggene er ikke noe bedre nå enn tidligere, men jeg har slappet myyyye bedre av i rugetiden i og med at vi allerede har et lite eventyr.

 

Slimhinna var bare 8 mm ved innsett, og eggene 5- og 7-delt (dag 3). Tror det bare er et som har festet seg, venter på nytt hcg-svar i ettermiddag - biter negler...

 

:-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...