Gå til innhold

Jeg tror noen må klype meg i armen....


Anbefalte innlegg

Jeg tok en test i dag morges, og den viser klart og tydelig at jeg er gravid! To veldig tydelige, røde streker lyste mot meg. Det var så det svimlet for meg.

 

Dette var mitt åttende og siste forsøk. Vi hadde faktisk begynt adopsjonsprosessen, men så ble vi enige om å bare ta et siste forsøk sånn helt på sparket, siden kommunen trengte så lang tid før de kunne komme på besøk til oss. Jeg hadde innsetting 1. oktober, og i helga var jeg skråsikker på at jeg ikke hadde blitt gravid. Jeg hadde absolutt ingen symptomer (det pleier jeg å ha, om ikke annet så på grunn av medisinene), og menssmertene kom for fullt. Jeg gikk bare og ventet, jeg visste at blødningene ville komme når som helst. Men så ble det mandag, og fremdeles ingen antydning. Da det fremdeles ikke hadde skjedd noe tirsdag ettermiddag, begynte jeg å lure litt. Jeg pleier alltid få mensen på rugedag 10, uten unntak. I går var jeg helt nervevrak. Hadde problemer med å konsentrere meg på jobben, hadde så masse sommerfugler i magen, følte meg rar innvendig og var uten matlyst. Og altså, i dag morges lyste det to kjempefine, røde streker mot meg..

 

'Du er i fjerde uke nå', fikk jeg beskjed om fra Haugesund sykehus. Veldig rart å høre. Jeg har bestilt ul til 1. uka i november, som jeg fikk beskjed om fra sykehuset.

 

Vet selvsagt jeg må ha is i magen. Jeg sier til meg selv at dette er en liten spire som KAN bli til noe. Tar ingenting for gitt. Men, som sykehuset sier, det er større sjanse for at det går bra enn det motsatte :-)

 

Sitter på jobb nå, men skal straks ta buss til legekontoret. Deretter drar jeg hjem. Tar nok litt tid før dette synker helt inn.

 

Takk gud at vi tok det siste forsøket!

Fortsetter under...

Fantastisk! Gratulerer så mye! Godt å høre at det kan lykkes selv etter mange forsøk!

 

Er selv ruger på 5. icsi forsøk. Begynner å bli litt sliten. Kan man begynne adopsjonsprosessen før man er "ferdig" med ass.befruktning? Vi tenker på det samme hvis vi ikke lykkes nå. Det tar jo så lang tid med denne godkjenningen.

 

 

Fantastiske nyheter Astra71! Gratulerer så mye med positiv test:o) Hadde en god følelse for deg når jeg så du var i gang med forsøk igjen jeg altså;o) Blir spennende å høre hvordan det går på Ul! Krysser alt jeg har for at det går bra med spiren din nå og at du får et fantastisk svangerskap, for det fortjener du virkelig! Masse lykke til:D

 

Klem fra meg

Annonse

Helt fantastiske nyheter!!!! Håper det hjelper å gi opp sånn som vi også har gjort da, og tenke på adopsjon :-) Min søster lyktes også på 8 forsøk, så det beviser vel at man lykkes før eller siden bare man holder ut. Venter på eggløsning jeg nå, kommer vel i morra tipper jeg. Blir innsett på meg søndag-mandag antageligvis. Da blir det mitt 8 innsett på søsken så kanskje 8 er lykketallet også for oss ;-)

Hei Sopieann!

 

Takk skal du ha! Skjønner godt at du er sliten. Jeg var jo egentlig fast bestemt på i begynnelsen at jeg ikke skulle ha mer enn tre forsøk..men det er rart med det, selv om jeg var langt nede hver gang vi mislyktes, så begynte jeg raskt å se framover mot neste mulighet. Det var på en måte for vanskelig å sette punktum. For tenk hvis...

 

Man har egentlig ikke lov til å kjøre parallelle løp med adopsjon og forsøk. Vi sendte adopsjonssøknaden i sommer fordi vi trodde vi var ferdige med forsøkene. Vi hadde satt oss opp på et etter ferien, men fant ut at vi like gjerne kunne innstille oss på adopsjon i stedet. Det var først da det viste seg at vår kommune trenger lang tid på saksbehandlingen at vi tok sjansen på et siste forsøk før kommunens saksbehandling tok til for fullt. Vi hadde nok ikke gjort dette hvis vi allerede hadde begynt med hjemmebesøkene. Lykke til med forsøkene og eventuelt adopsjon.

Annonse

Hei Lie79!

 

Så koselig å høre fra deg - takk skal du ha! Godt å høre at du hadde troen på at det skulle lykkes for meg - det hadde jeg nemlig ikke selv. Jeg var tvert imot helt overbevist om at kroppen min ikke var i stand til å bli gravid. Så feil kan man altså ta :)

 

Håper det går bra med deg? Er du i gang med nytt forsøk? Vil gjerne høre hvordan det går med deg, også!

 

Klem fra meg

Tusen takk til alle som har kommet med lykkeønskninger - det varmer veldig! Det er så godt å ha dere å snakke med her inne! Jeg har jo gått rundt i hele dag og verket etter å erklære det for hele verden, men jeg får være forsiktig i en del uker til. Da er det godt å kunne komme inn her og få utløp for ting :-)

 

Jeg vet at man av og til kan motta nyheter om andres graviditet med blandede følelser. På den ene siden blir man glad på andres vegne og kanskje motivert for sin egen del, men på den andre siden kan man lett tenke at når så mange andre lykkes, så er det statistisk sett litt mindre sjanse for at en selv skal være like heldig. Jeg har gjennom de siste forsøkene vært helt overbevist om at jeg ikke kunne bli gravid. Jeg klarte ikke se for meg meg selv med voksende mage. Det var bare så utenkelig at jeg skulle få oppleve det å bli gravid. Mange av dere som leser dette tenker kanskje i de samme baner. Men da vil jeg bare si at det finnes håp, for absolutt alle her inne! Og ja, kanskje 8 er lykketallet for flere av oss ;-)

 

Lykke til, alle sammen!

HURRA, HURRA, HUUUUURRRRRRA!!!!!

 

Gratulerer så mye. Et godt bevis på at man aldri skal si aldri. Nå ble jeg veldig glad, Astra! Har tenkt på deg de siste par ukene.

 

Sender deg en mail når jeg finner litt mer tid.

 

HURRA!!!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...