Anonym bruker Skrevet 11. oktober 2009 #1 Skrevet 11. oktober 2009 At barnet ditt er sykt? kan man konstantere det på ul? Et venne par av oss slet i mange år med og få barn, når de først fikk sønnen og han ble rundt 2 år skjønnte foreldrene at det er noe galdt med han. Han har en type sykdom hvor han ikke prater,sitter i sofaen å vugger frem og tilbake, er redd andre mennnesker utenom sin egen mor/far og de på den barnehagen han går i. Er det noe de kunne sett på ul?? Også andre sønnen de fikk for 8 mnd siden, kom ut med hoftene ut av ledd, han har ligget med gipset ben siden han ble født. kunne man se det på ul?? (hvorvidt det ikke var legen som dro litt hardt i han når han skulle ut da)
Anonym bruker Skrevet 12. oktober 2009 #2 Skrevet 12. oktober 2009 Det tror jeg ingen her inne kan svare på. Men han første høres ut som f.eks kunne være autist, og hvis det er mulig å se på en ultralyd så blir jeg skikkelig imponert!
Anonym bruker Skrevet 13. oktober 2009 #3 Skrevet 13. oktober 2009 Dess vanskeligere man har for å bli gravid, dess større sjanse er det for at noe skal gå galt. Men jeg tror fortsatt det er mye større sjanse for at det kommer til å gå bra. For i de fleste tilfellene går det bra. Og i det fleste tilfeller der noe har gått galt, kan man ikke få vite v.hj. av ultralyd eller tester at noe har gått galt. Man merker det først når barnet er født og gjerne flere år senere. That's life.
Anonym bruker Skrevet 17. oktober 2009 #4 Skrevet 17. oktober 2009 Kan du forklare hvorfor de som har vanskeligere med å bli gravid har større sjans for at det skal gå galt? Syns det hørs helt snålt ut - til jeg får en forklaring på hvorfor.
Anonym bruker Skrevet 20. oktober 2009 #5 Skrevet 20. oktober 2009 Jeg har ingen forklaring, men kan f.eks refere til denne siden: http://www.bion.no/tema/assistert_befruktning.shtml "Risikoen for misdannelser etter naturlig unnfangelse er rundt fem prosent (omfatter alt fra små til større misdannelser). For barn født etter prøverørsbefruktning er risikoen seks til sju prosent. Men det kan være årsaken til befruktningsudyktigheten, og ikke behandlingen, som er årsaken til dette." Spesielt den siste setningen som sammenligner befrktningsudyktigheten med risiko for misdannelser. Men igjen. Risikoen er fortsatt kjempe lav!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå