Gå til innhold

Hva vasker dere babyene med?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Brukar ikkje såpe til min 4 mnd baby, kun litt babyolje i vatnet når han badar. Hender eg brukar litt olje på kluten når eg vaskar etter bæsjebleier og. Brukar faktisk babyshampo ca ein gang i veka, fordi han har ein del hår som byrjar å lukte litt når det vert fett. Men ellers luktar han berre god babylukt, utan at eg brukar såper av noko slag, og han har fin hud.

 

  • 1 måned senere...

har hørt at natusan sin babyolje egentlig ikke er så bra, så jeg har blitt rådet til å bruke den oljen jeg har i kjøkkenskapet. for tiden går det i olivenolje. har litt i badevannet, og hvis babyen har tørr hud så smører jeg olivenolje der etter bad.

jeg bruker bare vann, og litt babyolje i badevannet, samt litt babyolje om der er masse størknet melk i en hudfold eller at bæsjen sitter litt godt fast i huden. Bruker også mesoft med vann istedet for våtservietter når vi er ute.

  • 3 uker senere...
  • 3 uker senere...

Vi har en tupperware-boks med fuktige vaskekluter stående på stellebordet. Både i de og i badevannet bruker vi babyolje fra Lavera med mandelolje og jojoba, fordi vesla har veldig tørr hud, særlig på armene og føttene. Smører henne også litt med rent shea smør, sørlig i ansiktet om vi skal ut i kulden. I stellabaggen har vi våtservietter fra Earth friendly baby.

 

Grunnen til at skumbad ikke er bra er vel at det tørker ut huden veldig? Det har jeg iallefall merket på min egen hud når jeg har tatt skumbad.

  • 2 uker senere...

Annonse

Bruker noen dråper olje i badevannet, bruker shampo, da min lille på 7måneder har masse hår! :) Bruker mesoft kompresser under stell, olje i vaskevannet. Innimellom bruker jeg Babyline Bad i vaskevannet og badevannet. Men som regel ikke. I starten var det kun olje.

  • 4 uker senere...

Jeg har benyttet calendula salve på sår hos både mennesker og hester, med kjempe effekt!! Har aldri hørt om en sinksalve som inneholder dette, hvor får jeg kjøpt den?? Kan absolutt tenke meg at den er effektiv =)

  • 3 uker senere...

vasker lille med klut og vann, bader i litt babyolje. Smører med babylan lotion. Er ganske skeptisk til såpe til babyer, lille har eksem å reager på det meste, men jeg fant en fantastis side på nettet som heter grønnhverdag (gronnhverdag.no) og der har de testet forskjellige babyprodukter for kjemikalier, parabener o.l. Dette hjalp meg masse til å finne produkter babyen ikke reagerte på! fek.s babyline som ikke inneholder noen skadelige stoffer, weleda kom ikke så bra ut forresten, hadde 6 alergifremkallende stoffer! men babyoljen til natusan var trygg. Anbefaler alle å ta en titt (:

  • 1 måned senere...

Måtte bare svare angående testen på gronhverdag.no:

 

Oljen til Wileda kom bra ut. Kremene inneholder eteriske oljer og ble av den grunnen ikke godkjent 100%.

 

Stolte mye på denne testen jeg, intil jeg fant ut at de ikke tester kvaliteten på produktene, noe som jeg synes er veldig viktig. Jeg så også at natusan olje kom godt ut å brukte derfor den i en periode. Men sluttet da jeg merket at lillegull plutselig hadde tørr hud...Sluttet å bruke natusan og skaffet meg wileda sin olje isteden, det tok noen uker å så var den tørre huden borte og lillegulls hud var igjen babymyk:)

 

Så det er noe å tenke på, selv om grønn hverdag ikke finner noe "galt" med produktet betyr det ikke at det er bra eller at det inneholder gode og pleiende ingredienser.

 

Så aldri mer natusan her i huset!!!

 

Jeg kjøper den forøvrig på feelunique.com der koster den rundt 80kr og da er det inkludert frakt og du slipper moms og toll. På helsekosten i norge koster den samme olja 250kr.

  • 1 måned senere...
  • 1 måned senere...

Det er ganske enkelt å skylle badebalja etter badet, da. En runde med hånda med litt såpe i + skikkelig varmt vann - vips - ren badebalje.

 

Og badehåndklærne vaskes vel i maskin, så da blir vel oljen borte?

 

Dessuten er det veldig små mengder olje som trengs, da. Min erfaring er i alle fall at dette aldri var noe problem med håndklærne og balja - som sagt, den kan vaskes.

  • 2 uker senere...

Annonse

Hyggelig å lese at man har begynt å være forsiktig med alle remedier innen renhold av babyer, og at vann holder lenge. Det må jo være en grunn til at fler og fler får allergi og svekket immunforsvar. Mye av de nye tingene tar kanskje knekken på de bakteriene man skal ha.

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...