Alvepia *happy mum* Skrevet 29. september 2009 #1 Skrevet 29. september 2009 Hei. Jeg har lest noe av dine innlegg ang turen til England og det med kromosnonfeil på eggene. Dette var jo noe som jeg begynte å tenke på når jeg leste dine innlegg om dette. *nyttig info * Men spørsmålet mitt er, hvis det er kromoson feil på eggene, er det noen muligheter for at det vil feste seg i det hele å store, eller kommer det vanlig mens uten positiv test? Tusen takk for svar Hilsen
snøfilla - mamma til 2 Skrevet 29. september 2009 #2 Skrevet 29. september 2009 Jeg prøver meg på et svar: Egg med kromosomfeil vil nok gå tidlig til grunne pga. feil i celledelingen, men de kan nok feste seg også og gi tidlig SA eller foster med kromosomavvik. Ei venninne måtte nettopp avbryte svangerskapet pga. kromosomfeil hos fosteret.
Alvepia *happy mum* Skrevet 29. september 2009 Forfatter #3 Skrevet 29. september 2009 oki takk for svaret snøfilla Hvordan går det med deg og den lille familien? *fulgt mye med på deg*
snøfilla - mamma til 2 Skrevet 29. september 2009 #4 Skrevet 29. september 2009 Takk som spør:-) Vi har det superfint. Even(tyret) har blitt et år og er kjempeaktiv, glad og nysgjerrig. Han krabber i tubofart, men slipper seg ikke helt enda. Har vært frisk og rask helt siden vi kom hjem, men er ingen storspiser. Sover 12 timer om natten og sjarmerer alle han møter. Jeg har begynt å jobbe 50% igjen og synes det går fint. Når jeg er på jobb, er han hjemme med pappa'n sin, så de har veldig god kontakt. Hvordan går det med deg?
Alvepia *happy mum* Skrevet 29. september 2009 Forfatter #5 Skrevet 29. september 2009 Så flott og ikke minst ARTIG å høre Joda det går no på ett vis Har ikke hatt noen forsøk sia siste fryse forsøk, å det blir vel ikke noen nytt før til neste høst siden vi planlegge bryllup til sommeren 2010 *gleder meg* Men har fått noen pergo kurer da, så sku det klaffe før bryllupet har ikke det noooooe å si Bli en ekstra stor "bryllupsgave" det Eller rettere sagt verdens beste gave Jeg har nettopp startet i 60 % fast stilling som helsesekretær i Hedmarken, og stor trives, så pga ny jobb er det også en grunn til pause i prøvingen. Vi har også byttet fra UNN i Tromsø til Riksen, og bedt om mer utrednig ang habituell abort. HUset i Bodø er solgt, så nå kan vi begynne å se oss etter ett småbruk her sør Gleder meg godt til vi finner den perfekte plassen, både for våres del og hundene *satser også på valpe kull igjen til neste høst også * Slik er det å drive Kennel, er jo frelst i hunder Ble vel en STOOR oppdatering dette, men men.
snøfilla - mamma til 2 Skrevet 29. september 2009 #6 Skrevet 29. september 2009 Koselig med oppdatering :-) Lykke til med ny jobb og bryllupsplanlegging! Klem
Adopterer Skrevet 30. september 2009 #7 Skrevet 30. september 2009 Hei! De setter ikke inn egg med kromosonfeil, ikke lov. Hvis du blir gravid med egg med kromosonfeil, naturlig eller ivf, vil det mest sannsynlig ende i abort, Men noen barn blir født med kromosonfeil, down syndrom og andre syndrom. Kommer an på hvilket (hvilke) kromoson feilen(e) sitter på og sjansen for at det ender i abort. Lykke til videre med prøvingen!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå