Chibi ønsker småtroll Skrevet 25. september 2009 #1 Skrevet 25. september 2009 Jeg var hos gynekolog og målte hcg på mandag. Pga ustabile sykluser så vet jeg ikke hvor langt jeg er på vei, men tok en sånn digitaltest med ukeindikator på søndag og den viste 2-3. Så i følge den så var det 2-3 uker siden befruktningen skjedde. Legen ringte meg i dag og sa at hcg lå på over 800 og sa at det var veldig lavt og at muligheten for at jeg kom til å miste var brått litt større.. Ble jo helt fra meg.. Men trodde ikke 800 var så fryktelig lavt 2-3 uker etter befruktningen jeg.. (har hatt bittesmå blødninger uten smerter. Og har bare kommet da jeg har tørka meg) Noen som har hatt så "lave" tall i førsten?
Neni Skrevet 25. september 2009 #2 Skrevet 25. september 2009 Jeg mistet uke 5+0 og hadde da en verdi på 78...så jeg vil ikke si det er så lavt nei... Lykke til:) Krysser fingrene:)
Yo&La+spire Skrevet 25. september 2009 #3 Skrevet 25. september 2009 Veldig feil av legen å si det! Visst du bare har tatt måling en gang, så er det umulig å vite om du kommer til å miste eller ikke, du må ta minst 2 målinger for å se stigning. Ifølge denne tabellen på http://www.pernille.info/faq_gravidtest.htm#19 er så er hcg nivået mellom 500-6000 3-4 uker etter eggløsning. Store forskjeller altså, men du havner jo innenfor den gruppen....(Noe forskjeller på de ulike tabellene rundt omkring også...) Be om en test til!
Chibi ønsker småtroll Skrevet 25. september 2009 Forfatter #4 Skrevet 25. september 2009 Var på privatklinikk og tok den prøven.. Skal på sykehuset på mandag og skal be om å ta en ny en da. Virka ikke som om gynekologen jeg var hos hadde så mye peiling. Virka som om det var mer viktig for ho og få meg ut døra fortest mulig. Håper virkelig de er mer personlige og hyggelige og smartere på sykehuset!
Fullt hus :) Skrevet 25. september 2009 #5 Skrevet 25. september 2009 gud så idiotisk.. i uke 4-5 var min 300 og vokste til 600 sist svangerskap. Jeg har ei frøken på snart 9 mnd
Chibi ønsker småtroll Skrevet 25. september 2009 Forfatter #6 Skrevet 25. september 2009 Ja, jeg ble ganske så irritert for jeg mener å ha lest at et slikt nivå ikke er så lavt.. Og er veldig beroligende at det ikke bare er jeg som reagerer på hva ho har sagt =)
mammaen til Helle+2 i magen Skrevet 25. september 2009 #7 Skrevet 25. september 2009 en kan ikke si at hcg er lav, når en ikke er sikker på når befruktningen foregikk... Har hatt ivf 2 ganger, min hcg var 650 14 dager etter befruktn. denne gangen, og forrige gang 850 15 dager etter befruktn. Og jeg har fått beskjed begge gangene at hcg nivået er høyt! Legen må jo måle stigningen, høres veldig rart ut bare si at sjansen for abort er stor i forhold til hcg. tullelege
fiskelisken Skrevet 25. september 2009 #8 Skrevet 25. september 2009 jeg tok også en hcg test. Viste ikke helt når jeg hadde mensen sist. Da tok jeg blodprøve på mandag og onsdag. Da hadde det bare steget fra 1000-1200 noe legen sa ikke var så mye og at jeg kanskje kunne forvente meg blødniger i helgen.Det skal egentlig doble seg på de dagene. Men jeg krysser fingrene for oss jeg
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå