Anonym bruker Skrevet 23. september 2009 #1 Skrevet 23. september 2009 jeg mistet mamman min på søndag og trenger litt hjelp ang sanger.. fått en veldig flink gutt/mann som kan synge og spille piano og hvis ønskelig kunne han ta med en som kan spille på fiolin ved siden. han ba meg ringe når jeg viste hvilke sanger.. 2 stk huff klarere ikke bestemme meg. noen som har noen tips??? takk
Anonym bruker Skrevet 23. september 2009 #2 Skrevet 23. september 2009 amazing grace halleluja med jeff buckley Eg ser med Bjørn Eidsvåg-kommer an på omstendighetene da..
Anonym bruker Skrevet 23. september 2009 #3 Skrevet 23. september 2009 Air, om han kan den. Instrumental, og utrolig vakker i en begravelse. Jeg kjenner ikke så mange andre som kan passe. Men er det noe din mor likte spesielt godt selv? Det syns jeg i så tilfelle skal vektlegges. En balade eller noe. Eller en salme. Kondolerer. Føler med deg i ditt tap.
Anonym bruker Skrevet 23. september 2009 #4 Skrevet 23. september 2009 air har jeg tenkt på ja .. nydelig,,, huff tårene renner bare jeg tenker på den!! hva synes dere om imagene med lennon?? hi
Anonym bruker Skrevet 23. september 2009 #5 Skrevet 23. september 2009 Imagine er nydelig!! Føler med deg,ta vare på deg selv:)
Anonym bruker Skrevet 23. september 2009 #6 Skrevet 23. september 2009 Først og fremst: Kondolerer. Må gjøre uutholdelig vondt dette.. De sangene jeg ville valgt: Candle in the wind (den originale, ikke de til Lady Di og Marylin Monroe) Eg ser. Vakker sang. Andre forslag er: Don't wanna close my eyes (Aerosmith-fra filmen armageddon) Min båt er så liten (Bjørn Eidsvåg) Når du sover (CC cowboys) The rose His eye is on the sparrow (nydelig sang, men aner ikke hvem som har skrevet den)
Anonym bruker Skrevet 23. september 2009 #7 Skrevet 23. september 2009 Eg ser med Bjørn Eidsvåg! Den er så fin og passer kjempegodt i begravelser! Og så er det en sang av Elton John, husker ikke hva den heter, men lurer på om den ble spilt i begravelsen til Diana? Candle in the wind er også veldig fin.
Anonym bruker Skrevet 23. september 2009 #8 Skrevet 23. september 2009 Eg ser - Bjørn Eidsvåg Den fyrste song - Herborg Kråkevik You'll never walk alone (fin tekst, også fin som instrmental) You lift me up - Josh Groban Amazing Grace (instrumental) Kondolerer så mye.
Anonym bruker Skrevet 23. september 2009 #9 Skrevet 23. september 2009 Uff, så kjempetrist å høre at du har mistet mamma'n din!:-( Stor klem fra meg! Håper du har venner og familie som støtter deg gjennom denne tida. Jeg tenkte med en gang på Imagine, den er så nydelig og den utstråler håp i stedet for sorg. Var de noen spesiell sang moren din likte da? Jeg vet at min mor liker Yesterday, så den ville hun nok likt å ha i sin begravelse. Men den blir veldig trist. Kondolerer!
Gjest Månefuglen +2 *høygravid* Skrevet 23. september 2009 #10 Skrevet 23. september 2009 Vi hadde Eg ser i begravelsen til mamma med solist... Nydelig i bestefaren til mannen min så var det solist som sang imagine og what a wonderful world
Gjest Månefuglen +2 *høygravid* Skrevet 23. september 2009 #11 Skrevet 23. september 2009 Og kondolerer så mye... Har selv mistet moren min og det er helt forferdelig.. Håper det går bra med deg omstendighetene tatt i betraktning..
It's all about me Skrevet 23. september 2009 #12 Skrevet 23. september 2009 Hadde solist som sang Eg Ser av Bjørn Eidsvåg da mamman min døde og føler det er den perfekte sangen i begravelser. Den er helt spesiell å høre nå i ettertid og blir bare nydeligere og nydeligere.
Anonym bruker Skrevet 23. september 2009 #13 Skrevet 23. september 2009 I min bestefars begravelse hadde vi en solist som sang Evert Taube sin Nocturne ( sov på min arm) og det var fantastisk vakkert. Hadde også Time to say goodbye, som utgangssang. Føler med deg.
Anonym bruker Skrevet 23. september 2009 #14 Skrevet 23. september 2009 I onkel sin begravelse hadde vi Tears in heaven. Det er en nydelig sang, som jeg også sang i en minnestund til en venn. I broderns begravelse hasse vi You'll never walk alone..
LinnisR83 Skrevet 23. september 2009 #16 Skrevet 23. september 2009 In the arms of an angel Eg ser Footsteps in the sand Halleluja Kondolerer så mye
Anonym bruker Skrevet 23. september 2009 #17 Skrevet 23. september 2009 Kondolerer. Håper det er bra med deg. Sangforslag: Perfect day, Lou Reed med diverse artister. Høres muligens litt ironisk ut med tittelsen perfect day, men jeg synes den passer fint likevel og en begravelse skal være fin. Stairway to heaven, Led Zeppelin Tears in heaven, Eric Clapton Wonderful world, den finnes i magen versjoner, ikke bare av Louis Armstrong Somewhere over the rainbow- Israel Kamakawiwo'Ole
Anonym bruker Skrevet 23. september 2009 #18 Skrevet 23. september 2009 Imagine ble sunget i begravelsen til broren min... Nydelig låt...
Anonym bruker Skrevet 23. september 2009 #19 Skrevet 23. september 2009 Først vil jeg si; kondolerer! Du har det sikkert tøfft nå..... Mine forslag: Den dag kjem aldri (Christine Guldbrandsen har en fin versjon av den som du kan finne på youtube) Den sang jeg i bestemors begravelse. Amazing grace To where you are ( Josh Groban) Blott en dag
Lacey*har fått erta Skrevet 23. september 2009 #20 Skrevet 23. september 2009 Kondolerer med tapet av din mor. Selv står jeg på trappene til å miste min. Jeg synes det er finest å holde seg til norske sanger om man skal ha med tekst. (og om man er Norsk selvsagt) I min sønns begravelse i januar hadde vi en sang av Sigvart Dagsland som heter: Sangen om gleden. Den er utrolig vakker og egner seg i begravelser. Ellers ville jeg gått for Evert Taub sin : nocturne (sov på min arm) Men det er en av favorittsangene til min mor, så kanskje derfor jeg har den på hodet.
Anonym bruker Skrevet 23. september 2009 #21 Skrevet 23. september 2009 tusen takk for så mange svar... har valgt ::: eg ser med bjørn e og (hu likte godt han) og air!! han som skal synge og spille kunne begge!!! huff jeg gruer meg såååå. hun døde av kreft=( 52 år gammel. har en sønn på snart 2 og er så lei meg de 2 ikke fikk mer tid sammen hun lovet meg at hvis det går ann skulle hu gi meg et tegn på at hun er med oss!! takk for omtanken jenter:)
SophieH Skrevet 23. september 2009 #22 Skrevet 23. september 2009 Veldig trist å høre om mamma'n din, kondolerer... En av de aller fineste melodiene jeg vet om er Gabriels Oboe fra filmen The Mission, lett søkbar på YouTube. Er vant til å høre den uten tekst, som en fantastisk vakker instrumental. (vet at det også finnes italiensk tekst til den).
Anonym bruker Skrevet 23. september 2009 #23 Skrevet 23. september 2009 stay trorjeg den heter. fra sabya tror jeg. skal jeg ha i min begravelse. i broren min sin hadde vi eg ser, angel m/robbie williams og tyven tyven med dumdum boys. veldig fine sanger. kondolerer!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå