Anonym bruker Skrevet 17. september 2009 #1 Skrevet 17. september 2009 vil det ikke bli mer hår når man bruker voks i ansiktet? Hva med fargen, blir hårene mørkere? Og blir hvert hårstrå stivere og tykkere? Hva slags voks bruker du, og evt krem/etterbehandling? Vokser du selv eller hos hudpleier?
Anonym bruker Skrevet 17. september 2009 #2 Skrevet 17. september 2009 Jeg bruker Veet sin ansiktsvoks, og gjør det selv. Og der er det med våtservietter til å vaske av rester av voksen. Har ikke blitt mer eller lenger. Ikke stivere eller tykkere heller. Det blir det ikke:) Jeg har en del mørke og stive hår der, og på haken. Og de er i samme antall nå som før jeg begynte å vokse. Og helt ærlig; jeg har mer bart og skjegg en noe i nærheten av gjennomsnittet. Det er IKKE dun, men mer som mannehår å regne. Jeg har det samme på legger og har hårvekst på underlivet som også kan minne om menn. Det tar tid å fjerne hår her i gården;) Jeg kjøpte en gang voksstrips til legger på parfymeriet; en strimmel skulle klare en legg. Og jeg kunne kanskje bruke det flere ganger.... jaja, for de som har dun, ja. En strips fjernet ikke den ene stripen, engang;) Her er det epilator vi bruker;)
Anonym bruker Skrevet 17. september 2009 #3 Skrevet 17. september 2009 hehe.. takk for svar Jeg har også en del mørke stive hår på armer og ben, men bruker høvel på bena, når jeg gidder. Blir mest på sommerhalvåret. Men har alltid slitt med selvtillitten pga MYE hårvekst i ansiktet. Både dun og litt tykkere. Men har stort sett lyse hår da. Men mye bart og skjegg, mer enn gjennomsnittet her også vil jeg påstå. Napper av og til litt, men det blir jo bare ett og annet hårstrå. Mange av dem kan være opptil 1cm lange, så det er klart det synes, selv om hårene er lyse.. Men har liksom aldri helt turt å vokse, redd for at problemet blir verre. Og fjerne hos hudpleier er egentlig for dyrt. Og å få fjernet de permanent er vel vanskelig med lyse hår.. Men blir ikke huden veldig prikkete og nuppete/kviser etter voksing? HI
Anonym bruker Skrevet 17. september 2009 #4 Skrevet 17. september 2009 Nei, med voks blir hårene myke og lysere (myten sier at det blir færre hår fordi hårsekken blir ødelagt, men det vet jeg ikke noe om). Sist jeg tok barten, så var jeg tom for voks og brukte hårfjerningskrem. Det ga meg stive og mørke hår. Jeg bruker Maryepil ansiktsvoks som jeg kjøper på apoteket og gjør det selv. Ritsj-ritsj - ikke noe problem. Etterpå bruker jeg en god og fet krem på overleppa. Ikke opplevd irritert hud eller nupper etter voks hjemme. Men den ene gangen jeg spanderte på meg voks i salong, da fikk jeg skikkelig rød og irritert hud! :/
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå