Nutti og Leonora + 2 huleboere Skrevet 17. september 2009 #1 Skrevet 17. september 2009 etter to dager med tabelettkurer kom lille Carsten og William til verden i rekordfart og med 8 minutters mellomrom den 09.09.09 kl.20.23 og 20.31. Guttene var 3140 gram og 3550 og begge var 51 cm. Carsten kom i seteleie, og for de av dere som kvir dere til setefødsel, så kan jeg bare si at det er overhodet ikke noe vondere enn hodeleie. Fødselen gikk kjempefint, og som tidligere ekstremt skeptiker til kk i bergen (etter første fødsel for 2 1/2 år siden), vil jeg bare benytte anledningen til å skryte uhemmet av alle som er på obs posten for gravide, alle jordmødre og leger som var med på fødselen (og det var ganske mange), og alle på barsel 1. For en fantastisk hjelp, støtte og oppfølging jeg fikk hele uken jeg var innlagt!! Hadde det ikke vært for at vi nå ikke skal ha flere barn hadde jeg ikke vært i tvil om å føde der igjen Lykke til alle dere som fortsatt venter.
Villemo -- Twins og Storebror! Skrevet 17. september 2009 #2 Skrevet 17. september 2009 Gratulerer så utrolig mye! Alt bra med dere og kommet vel hjem? Veldig godt å høre at du var positiv til kk, skal føde der selv og har gruet meg litt.. Kan jeg spørre om det var noe spesielt siden du lå på obs-posten og barsel 1 og hvor lenge du fikk ligge? Fikk du god oppfølging mtp. amming/stell osv? Er veeeldig spent på hvordan dette blir.. :-S
Nutti og Leonora + 2 huleboere Skrevet 18. september 2009 Forfatter #3 Skrevet 18. september 2009 Allt er bra og vi kom hjem forrige fredag:) Ammingen er litt slitsom og må gi de erstatning i tillegg om kvelden, men melken er der og guttene spiser fint. Blir litt tøft innimellom når begge skal ha mat NÅ! samtidig, men i kriser får jeg selv dobbeltammingen til:) Jeg lå på obs posten pga igangsettelse, så der var jeg mandag og tirsdag og ble lagt på føden og satt på drypp onsdag(uke 39+4). Barsel 1 er for alle de som trenger ekstra hjelp, og som tvillingmamma vil jeg påstå at vi trenger litt ekstra hjelp. De var kjempeflinke med å ta guttene ut om natten slik at jeg fikk sove:) (jeg måtte spørre de da, men det var aldri noe problem, og de kom ikke inn igjen med de før i 6-7 tiden om morgenen.) De var også veldig flinke til å hjelpe til med både amming og stell. Hjalp meg med å legge de til, både når jeg ammet bare 1 og når jeg prøvde meg på dobbeltamming. Og tok gjerne bleieskift på den ene, mens jeg ammet den andre. Jeg reiste hjem etter 2 dager, men det var av eget ønske, de prøvde å overtale meg til å bli lenger, men siden jeg allerede hadde vært innlagt i en uke ville jeg hjem til mann og barn. Jenten vår på 2 1/2 savnet mammaen sin stakkars. Dessuten var både min og babyene sin form så fin og jeg hadde allerede fått melk, så da hadde jeg ikke noe lyst til å bli der lenger enn nødvendig. Lykke til:)
3smaa Skrevet 18. september 2009 #4 Skrevet 18. september 2009 gratulerer og kos deg videre! Ville si at dere er heldige som får tvillinger, jeg ønsker meg tvillinger også =)
Mama78 med tvillingene&prinsen Skrevet 18. september 2009 #5 Skrevet 18. september 2009 GRATULERER!!!!!!!! Lykke til fremover, stå på med dobbeltammingen men IKKE STRESS med den! Jeg prøvde det noen ganger på sykehuset men ble litt stressa så jeg ventet en stund til de ble skikkelig gode til både å koble seg til og å suge og da går det mye bedre!! Gjør det innimellom når begge er desperat sultne eller jeg har ltt dårlig tid. Syns uansett det er mest kos å amme en og en så oftest gjør jeg det. Klem til en tvillingmamma fra en annen:)
melina, glad mamma Skrevet 20. september 2009 #6 Skrevet 20. september 2009 Gratulerer så masse med to fine og store gutter! Godt å høre at alt gikk så bra! Lykke til med to små krabater til i huset! Jeg har bare godt å si om det å få tvillinger. Koser meg noe veldig for tiden )
melina, glad mamma Skrevet 20. september 2009 #7 Skrevet 20. september 2009 En ting til: Jeg er helt enig med deg; Personalet på KK i Bergen er helt fantastiske! Møtte så mange utrolig kjekke og sympatiske sykepleiere, jordmødre, leger, anestesileger, gynekologer og barneleger. Følte meg skikkelig trygg hele tiden. Synd de må jobbe i så gamle lokaler ;o)
Ina76 Skrevet 23. september 2009 #8 Skrevet 23. september 2009 Gratulerer så mye!! Kos dere masse i tiden fremover! Mvh
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå