go'matræva og lillegutt Skrevet 17. september 2009 #1 Skrevet 17. september 2009 Lillegutt har nektet å ta smokken de to/tre siste ukene. Bare sånn helt plutselig... Han som ikke fikk sove uten smokken, og som helst ville hatt den i munnen dagen lang, har bare helt plutselig sluttet tvert! Jeg har prøvd å gi han den gang på gang, men han bare kniper igjen munnen og kikker dumt på meg. Er det en "fase" eller burde jeg prise meg lykkelig over at jeg slipper den kampen når han blir større? :-)
❤lille stjerne❤ Skrevet 17. september 2009 #2 Skrevet 17. september 2009 Tja, det er ikke godt å si om han har sluttet for godt eller om det bare er en periode. Men jeg ville nå ha grepet muligheten mens den er der og fjernet alle smokker og sett hvordan det gikk.
Ranveig R Skrevet 17. september 2009 #3 Skrevet 17. september 2009 Guten vår slutta og med smokk då han var 15 mnd, kneip berre igjen munnen og vridde seg vekk då eg prøvde å gje han den når han skulle sove. Vi fjerna smokken frå senga og vogna, og vips var han smokkeavvendt heilt av seg sjølv. Soving blei ikkje noko større problem utan smokk.
Gjest Skrevet 17. september 2009 #4 Skrevet 17. september 2009 Oi, jeg ville absolutt benyttet muligheten til å fjerne alt av smokker og håpe at det ikke er en fase. Skulle ønske det skjedde her. :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå