Studine mevik Skrevet 15. september 2009 #1 Skrevet 15. september 2009 Har hørt 3mnd og 6mnd. Siden hovedgrunnen til å koke flaskene er bakterien som dannes i melka så må man vel koke flaskene en god stund? Slutter denne bakterien å være farlig for babyene når de blir 6mnd??
Anonym bruker Skrevet 16. september 2009 #2 Skrevet 16. september 2009 Har hørt 4 mnd. Hvertfall ikke før 3 mnd. Jeg kokte til gutten min var 7-8 mnd men det var fordi jeg brukte sånn dampsterilisator og synes det var like greit å bruke den som å putte de i oppvaskmaskinen. Melkebakterien slutter ikke å være farlig, og man må jo vaske flaskene godt når man slutter å koke dem, men de første 3-4 mnd er babyene mest utsatt for forskjellige bakterier, de tåler litt mer etterhvert. Men selve melkebakterien skal man være forsiktig med, man bør vaske flaskene i maskinen på 65 grader minst når man slutter å koke.
MiMa09 Skrevet 17. september 2009 #3 Skrevet 17. september 2009 Men jeg lurer på en ting da, trenger man ikke vaske flaskene i oppvaskmaskina når man koker dem? Jeg gjør begge deler jeg. Men nå ammer jeg for det meste, og gir flaske bare når jeg er borte og far må passe. Og så pumper jeg litt innimellom, og det er jo samme prosedyre for renhold med pumpa som med flaskene.
tre håpefulle Skrevet 26. september 2009 #4 Skrevet 26. september 2009 Er jo ikke galt at du vasker de i maskinen først... Men jeg vasker dem i zalovann først, så koker jeg dem.. Kan jo hende at flaskene blir mer slitt når de vaskes i oppvaskmaskinen, å når flaskene blir slitt, så har jeg lest at de kans skille ut et stoff som ikke var så bra for dem.. Mener jeg las det på flaskeposten.org.. En skal f.eks. ikke arve storesøsken sine flasker, for de er nok slitt.. Vet ikke om de blir mer slitt i en oppvaskmaskin, men jeg kan bare tenke meg at de blir det.. For å vaske de i et minutt i zalovann før koking er nok mer skpnsomt mot flaskene enn å ha de i maskinen i 1 1/2 time..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå