Gå til innhold

Teutonia S3, Mistral S, Cosmo eller lambda?


Anbefalte innlegg

Jeg har falt pladask for Teutonia sin S3, men blir litt bekymra av at den virker litt vinglete. Nå har jeg sett på de andre typene med 4 hjul og synes kanskje Mistral S er mer stabil? Jeg har ingen erfaring overhodet så jeg blir veldig glad om noen kan hjelpe meg i å velge den rette for meg! Skulle gjerne hatt en S3 med lufthjul! Det er ikke så mange erfaringer på barnevognguiden på cosmo og mistral s. Jeg kommer uansett til å gå for fashionbag i førsten. Takker for all hjelp jeg kan få:)

Fortsetter under...

Har akkurat kjøpt oss en lambda og den virker helt super!! Har ikke født enda, men benyttet sjangsen og har triller flere små i den når vi har hatt besøk.. den virker stabil, lett å kjøre, svært lett å lukke og åpne, blir flat sammenlagt.. Åpnes opp igjen med ett grep.

 

Var selv litt skeptisk til plasthjul, da vi har hatt en OTH med lufthjul til lillemann.. men de virker helt supre.. Det er liksom litt myk plast i de..

 

Vognen er superstilig å se på, lett, stor kurv under, nydelig med fasionbag.. Mistral s og cosmo synes jeg så så tynne og billige ut i understellet.. Lambda har flott konstruksjon og virker solid..

Vognen virker stabil, da lillemann har "hengt" litt på siden for å teste ut :o)

 

Gleder meg til å trille rundt på lillemor i den!

 

Lykke til med valget! det er ikke lett, og vi e så forskjellige for hva vi faller for :o)

Hei hei, fashionbagen er iallefall et godt valg! :-) Men når det gjelder hvilke av de andre vognene så tror nok jeg at vi velger S3. Jeg har alltid før ment at en barnevogn skulle ha fire hjul. Men så har jeg trillet venninnen min sin tre-hjulsvogn i det siste og den er kjempebra!! Smidig og lett og svinge. Men jeg er enig med deg i at den ikke er like stabil som en firehjulsvogn. Jeg synes likevel at den er mye bedre å trille enn de nye firehjulsvognene(herunder Lambda) da disse har veldig små hjul fremme. Dette synes ikke jeg er bra i ulent terreng...

 

Håper det hjalp litt på hva du bør vurdere iallefall :-)

Er og litt spent på om hjulene forran på Lambdaen vil være noe problem. Har forsøkt den på gus, og det gikk helt fint. De er jo større enn Bugaboo sine, så jeg tror det vil gå bra. Vi får se når snøen kommer!

 

Dersom jeg bare hadde hatt et barn ville jeg hatt S3 tror jeg.. men ei venninne hadde så dårlige erfaringer med at den var ustabil.. regner med at storebror kommer til å skulle titte endel oppi vogna, og da er det godt å ha en stødig vogn som ikke velter lett når han lener seg over.. Ellers er det lurt å velge Fasion-fargene, da de standard fargene virker dårligere i stoffet..

 

Lykke til :o)

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...