skorpionkvinnen Skrevet 17. september 2009 Forfatter #26 Skrevet 17. september 2009 Minajenta: Ser vi har termin noenlunde samtidig. Hva er din dato? Min er 20. april. Det gikk opp for meg og jeg klarte å tro på det når jeg var på en tidlig ultralyd i uke 6. Da var den lille 6mm og hjertet slo!! Gøy:-)
Daydream Skrevet 17. september 2009 #27 Skrevet 17. september 2009 Skorpionkvinnen: De sier jeg har termin 16.april, men ifølge mine beregninger er det 14.april pga kort syklus. Og da jeg var på UL stemte det med antall dager. Var på tidlig UL 7+2 jeg pga store smerter og legen min trodde jeg hadde mistet....men da jeg kom dit slo hjertet og alt så bra ut Gleder meg til første kontroll nå, det blir spennende!
villee Skrevet 17. september 2009 #28 Skrevet 17. september 2009 Så moro at det er så mange gravide her....jeg får vel slenge meg med. Vi venter på tredje barn faktisk (jente på 7 år, gutt på 3 og jente i magen) og er like spente igjen. Termin er 6.12, så jeg har kommet til siste trimester. Formen min er bra tross alt at vekta viser 8-9 kg ekstra, jobber fortsatt 4 dager i uka. Storesøstrene her i huset spør hver dag når den lille kommer ut av mammas mage. Det er stas å kjenne spark og snakke til babyen. "Snakkes" jenter. Ha en fin høst med voksende mage alle sammen!
MAXlykke *gutt utenfor magen* Skrevet 17. september 2009 #29 Skrevet 17. september 2009 hei hei... i dag har jeg vært hos jordmor å hørt verdens nydeligste hjertelyd... jeg klarer ikke fordøye dette fantastiske som skjer inni meg.. er helt uvirkelig! Har termin 3.mars.. så er i min 17.uke alt... har begynt med veeldig vonde setemuskler... så jeg krysser bare fingrene for at det går over... uasett så er det verdt det...
bumpi de bump Skrevet 24. september 2009 #30 Skrevet 24. september 2009 God morgen, jenter! Nå er jeg spent, Shute. Har du endelig fått hilse på vesla? Håper du snart finner to minutter til å skrive til oss her inne : ) Hvordan går det med dere andre? Vokser alt som det skal fremdeles? Er svineinfluensaen på retur, Lacey? Jeg har det fint, var på tidlig UL i går og der banket det ett hjerte. Ble enormt glad og litt skuffet – det hadde vært greit med tvillinger og fått en pakkeløsning med søsken, he-he. Har svevet på en sky siden ULen i går. Fikk med meg et bilde, som det er nesten umulig å se noe på selvsagt, men som jeg har funnet frem og gledet meg over en del ganger allerede. Jada, litt tullerusk. Hvordan går det med bekkenløsningen, Ugla? Jeg går for full maskin ennå, er bittelitt kvalm innimellom, men det gå over nesten før jeg får registrert det. Er selvsagt engstelig for at det ikke skal gå bra, men skal prøve å skyve bort den tanken nå som ULen viste at alt er akkurat som det skal være nå.
Ugla er mamma! Skrevet 24. september 2009 #31 Skrevet 24. september 2009 Gratulerer masse til Shute! Bumpi: Godt å høre det gikk bra på ul. Hvor langt var du da? Vi skal på tredje ul i morgen (9+3), og er sykt spent. Håper bare alt fremdeles er som det skal. Bekkenløsningen er der enda, men jeg har fått noen behandlinger av fysiterapaut og kjøpte meg et elastisk bekkenbelte på nett, og det ser kanskje ut til å fungere litt? Krysser ihvertfall fingrene for det.
Lacey*har fått erta Skrevet 25. september 2009 #32 Skrevet 25. september 2009 Her vokser det nesten over, om jeg skal si det sånn Begynner å få stor fin mage og nå er det bare max 9 uker igjen til fødsel. Svinet er borte.. eller det har lagt igjen en irriterende hoste som nekter å forsvinne og litt tett i nesa, men ellers så har svinet dratt sin kos. Får håpe jeg er ferdig med sånt for i år da, og at jeg ikke får noen mutert versjon av denne greia. Snakket med helsesøster i går og hun fortalte at de gjør seg klar til å ta imot gravide til vaksinasjon nå. Tror ikke jeg hadde tatt den vaksinen uansett nå i gravid tilstand når den ikke er utprøvd, men for de som ønsker så vit at den er rett rundt hjørnet! Kjipt at du er plaget med bekkenløsning så tidlig, Ugla! Det må jo være utrolig vondt og plagsomt for deg? Håper behandlingen du får og det beltet du kjøpte hjelper deg.
skorpionkvinnen Skrevet 6. oktober 2009 Forfatter #33 Skrevet 6. oktober 2009 Endelig 12 uker! På søndag kunne jeg notere meg 12 uker og dermed nådd en stor liten milepæl i svangerskapet. Føler jeg har lagt litt på meg nå i det siste og apetitten er det fortsatt ingenting i veien med. Har innmari lyst på appelsiner og kunne spist en haug av de! Hvordan står det til med dere andre?
<3 Jentemafian <3 Skrevet 6. oktober 2009 #34 Skrevet 6. oktober 2009 Hei dere Vi blir med på denne vi også de siste ukene som er igjen. Er i uke 37 nå og har ei Nordica snuppe i magen. Har ei jente på 3 år fra før som gleder seg veldig til å bli store søster Har hatt en del kynnere de siste dagene og mens murr i ryggen så mulig det skjer noe før Hilsen to stolte mødre
satser & vesla Skrevet 7. oktober 2009 #35 Skrevet 7. oktober 2009 Hei jenter. Jeg er 35 uker og i det siste har det blitt utrolig tungt. Jeg er tungpustet, har lange kraftige kynnere og har nett begynt å slite ekstra med nattesøvnen pga kynnere og dobesøk. Vesla ligger opp ned, men har ikke festet seg ennå. Jeg storkoser meg med veslas bevegelser som sees på utsiden, rompa svinger her og der :-D Hun reagerer på berøring, lyder og noe jeg har inntatt av søtt, syrlig, etc. Jeg har 2,5 uker igjen til permisjon, gjett om jeg gleder meg :-) Neste uke skal jeg begynne å forberede senga, stellebordet, barnevognet, etc. Klærne ligger klar til bruk i kommoden :-) Har også så smått begynt å pakke sykehusbagen.
Lacey*har fått erta Skrevet 7. oktober 2009 #36 Skrevet 7. oktober 2009 Hei og hå! Går i morgen inn i uke 33 og har jo vært i storform frem til nå. Nå er jeg bare sliten og trøtt, sliter med søvn på natten pga rastløse ben (flere? helt gruusomt) og at lillefar er våken 80% av natten. Har perioder med regelmessige maserier, men de har gudskjelov ingen effekt på livmorhalsen. Er sykemeldt 100% fordi jeg hadde prematur fødsel sist og det vil vi helst unngå denne gangen. Kjedelig men det er jo for det beste. Lillefar er som sagt aktiv til tusen og vi nyter alle spark og romsteringer som foregår der inne Ellers har jeg fått en helt sinnsyk dille på lukter -nye skinntøflene til lillefar, kjeller, mugg, murpuss, boder, eksos, bensin, oppussingslukter, lakk... ahh jeg kunne sniffet i timesvis. Prøver å unngå disse farlige kjemikalene og bensin da, men hadde det vært sunt, hadde jeg vel befunnet meg på en bensinstasjon og sniffet døgnet rundt Men kjelleren er jeg ofte innom for å snuuuse litt kjellerlukt.. himmelsk Ellers så elsker jeg smaken av listerine munnskyllevann (den grønne). Jeg kunne sikkert brukt en hel flaske per dag, men begrenser meg til å skylle munnen ca 3-4 ganger hver dag.. Nå har også litt svake bekkenplager begynt å påvirke meg litt, men så lenge de ikke blir sterkere så skal man da ikke klage Hvordan er det med resten av gjengen?
lillebie på`n igjen Skrevet 7. oktober 2009 #37 Skrevet 7. oktober 2009 Hei jenter:o) Ja tiden snegler seg fremover her om dagen hvertfall! bekkenløsning - syreangrep og halsbrann - begynner å bli tung- vekta har bikket + 10 kg så jeg blir nok en av de som skal opp +20 kg jeg også tenker jeg ! søvn er noe det blir lite av- jeg er sånn ca oppe hver time fra jeg legger meg til jeg står opp- for å tisse! pluss begge hendene dovner til stadighet bort pga væske i kroppen- så jeg våkner hver gang jeg skal snu meg fra ene siden til den andre- pga det stikker og strekker i magen og henda har ikke kraft til å snu denna gigamagen he he MEN jeg koser meg veldig også- jeg er så evig takknemmelig for han lille i magen og det er jo det viktigste- at det blir en baby ut av denne graviditeten ) Ble ikke noe Oslo treff på meg- hadde veldig lyst men formen var ikke akkurat så bra! Kath: hvordan er formen din? Lacey : ser ut til at vi er ganske nærme hverandre i termin- når er din? jeg er 32+2 i dag (2 desember) 56 dager igjen nå ) Tror vi bor ganske nærme hverandre også synes jeg å ha sett i en tråd her inne? Jeg synes forresten også at det er veldig hyggelig at det er så mange her inne som er gravide:o)
satser & vesla Skrevet 7. oktober 2009 #38 Skrevet 7. oktober 2009 lillebie har gull i magen. Jeg anbefaler virkelig sånn glatte nattbukser (kjøpte sånn juksesilkenattøy på H&M). Jeg merker enormt forskjell på å snu meg med og uten - mye mindre krevende når den glir lettere :-)
lillebie på`n igjen Skrevet 7. oktober 2009 #39 Skrevet 7. oktober 2009 ja kanskje jeg skal prøve på det! men må du ligge på silkelaken også da- for at det skal gli? for det er så klamt- liker bommulsengetøy )
Lacey*har fått erta Skrevet 7. oktober 2009 #40 Skrevet 7. oktober 2009 Lillebie: Ja vi er nok ganske nære hverandre i termin, jeg har 4 desember, men blir satt i gang rundt 20 november pga at jeg mistet førstemann så tidlig (4 mnd etter fødsel). Får ekstra oppfølging og legene gjør alt for at jeg ikke skal bekymre meg for alt som kan gå galt. Derfor er vi enige om at jeg ikke skal behøve å bekymre meg for overtid og slikt. Mulig vi bor nærme, jeg bor nå i Oslo. Nærmere bestemt midt i gryta Grønland, enn du?
lillebie på`n igjen Skrevet 8. oktober 2009 #41 Skrevet 8. oktober 2009 huff så forferdelig Lacey- godt dere blir godt tatt vare på nå ) må være rart å ha en dato hvor du vet at " nå skal det skje" ? ) selv om det kan ta noen dager med igangsetting. Det er foreløpig usikkert om jeg skal gå til termin eller om han må ut før - kommer an på om han "trives" der inne ! Har en i magen med alvorlig nyresykdom på ene siden- venstre nyre ser helt frisk ut heldigvis- men de kan ikke være sikre før han kommer ut. Han må operere bort den høyre nyren da den er en cystenyre og vokser ganske fort- men vi vet ikke noe om når han skal operere. Føler Spesialisten på Ahus er kjempeflink og følger oss opp - viktig når babyen ikke er helt frisk! hehe da bor vi ikke så nærme hverandre likevel- men har du bodd på Fetsund? synes jeg har lest det - mulig jeg blander:o) bor i Rælingen nå- bodd i Oslo i mange år før vi flyttet hit- savner Oslo )
satser & vesla Skrevet 8. oktober 2009 #42 Skrevet 8. oktober 2009 Nei, jeg ligger på vanlig frottelaken. juksesilkebuksa sørger for at det glir mye lettere enn kun bomull. Muligens det blir bedre med sillkelaken? Jeg ville ikke bruke så mye penger på det og innvesterte heller i den juksesilkenattdrakten i stor størrelse som jeg kunne trekke over høyt oppe på magen. Er fornøyd jeg, den er såpass tynn at jeg merker ikke noe til den om nettene. . . . :-)
Lacey*har fått erta Skrevet 8. oktober 2009 #43 Skrevet 8. oktober 2009 Huffda, det er jo ikke noe hyggelig når det er noe som ikke fungerer som det skal med babyen. De trodde vår første hadde cyster på nyren også, men det forsvant visst. Men vet dere hvordan det går og eventuelt hva slags operasjon de skal gjøre? De går ikke inn mens han er i magen din og stikker hull på cystene altså? Godt at du føler du får god oppfølging på Ahus. Vi også har fått det på Ullevål, både med første og nå. Men nå er vi jo så heldige at erta er frisk. I alle fall har de ikke funnet noe problem denne gangen. Hehe, min kone jobber i Fetsund og vi har planer om å flytte til Sørumsand snart. Må bare få solgt leiligheten.. kanskje det du har fått med deg?
lillebie på`n igjen Skrevet 8. oktober 2009 #44 Skrevet 8. oktober 2009 de oppdaget på ordinær ul at han hadde forstørret nyrebekken- noe som er ganske vanlig på gutter- som pleier å forsvinne frem til fødsel.. men neste ul en mnd etterpå viste at nyrebekken var normalt- men høyre nyre var nesten dobbelt så stor som den skulle være- Neste ul 2 uker senere viste antydning til cystenyre... likte ikke helt han wergeland på ullevåll - ga veldig dårlig info og kom med kommentarer som " ja dette blir spennende å se om går bra" " joda det kommer til å gå bra! " " nei jeg kan ikke svare på hva dette er!" osv... han sa også at den venstre nyre så rar ut... så fikk vi heldigvis komme inn på Ahus - der jeg også skal føde- til speisialisten der- superhyggelig og dyktig fyr- som ga oss svar på alt vi lurte på osv. Vært hos han 3 ganger og han skannet babyen opp og ned -dobbel og trippelsjekket- venstre nyre ser helt frisk ut- og kunne ikke forstå hva Wergeland hadde sett.. men høyre nyre er en cystenyre det synes tydelig nå- som de ikke får gjort noe med i magen! han spesialisten sier at det er lettere å se konkret hva det er når han kommer ut- men at det ikke er slik at det er snakk om operasjon med en gang- de kommer til å følge nøye med på veksten av denne nyren - og blir den for stor fjerner de hele - før den begynner å presse på andre organer! Ahus er veldig optimistiske- da mengde fostervann er bra- veksten til gutten normal og han tisser som han skal- det viser at den ene gjør jobben for begge nyrene! da har han ikke behov for den syke nyren. men selvfølgelig er vi supernervøse foran hver kontroll- og kommer til å bekymre oss mye sikkert- selv om de fleste lever helt fint med en nyre ) nei ikke fått med meg at dere skulle flytte ut av oslo igjen nei- eller at dere bodde der )
Lacey*har fått erta Skrevet 9. oktober 2009 #45 Skrevet 9. oktober 2009 Beklager, men må flire litt når du snakker om Wergeland! Har hørt om flere som rynker på nesen over han ja! Vi hadde han som primær lege ved forrige svangerskap, og selv om hans sosiale antenner er helt ute å kjøre, så er han faktisk en dyktig mann. Men jeg har ingen problemer med å forstå hva andre snakker om altså. Vi var litt usikkre i begynnelsen også. Men for oss så viste det seg at de andre legene var ganske på jordet (de steppet inn når Wergeland var på ferie) de andre fostermedisinerne sa hele tiden at ting var bra og det så greit ut. Mens Wergeland hadde rett med sine antagelser. Min kone jobber innen helse og satt han på plass med spørsmål mange ganger, så jeg tror han skjerpet seg ekstra når vi var der. Tross alle merkelige kommentarer så gikk det greit å ha han. Nå har vi egentlig en annen lege, men var innom Wergeland sist, og det var da første gang siden vi fødte førstemann. Wergeland var meget ydmykk og nå får vi omtrent alt vi peker på av han... Men jeg skjønner godt at folk ikke liker han og jeg har snakket med mange som har blitt både skremt og irritert over han! Skjønner godt at dere er nervøse foran kontrollene, jeg krysser alle fingre for at dette går superbra
lillebie på`n igjen Skrevet 9. oktober 2009 #46 Skrevet 9. oktober 2009 jeg har en mannlig kollega som også har kjennskap til wergeland. De mistet gutten sin 5 mnd på vei i mors liv- da det var noe alvorlig feil med fosteret. De var henvist til Wergeland etter ordinær ul- og har også lite pent å si om han... men vår nye fosterdiagnostikk spesialist snakker varmt om wergeland- og unnskylder han litt med at fosteret var mye mindre da vi var hos han- og at det er mye lettere å se "feilen" og det som virker som en helt frisk nyre nå som gutten er dobbelt så stor! og det virker jo logsik - for wergeland sa at man bare måtte vente å se - og med det MENTE han nok til gutten blir litt større i magen slik han er nå- men med hans tonefall og kroppspråk og ordformulering hørtes det ut i våre ører som " ja vi får vente å se om det blir noe baby i det hele tatt" vi sov ikke vi omtrent på 2 uker frem til neste kontroll på Ahus..var helt jævli å sitte som to spørsmålstegn! han er nok flink i selve faget- men eier ikke sosiale antenner nei ) men nå er alt babyutstyr i hus foruten vogna - så nå begynner det å bli mer virkelig for oss at det skal komme en liten en - turte ikke kjøpe noe før etter 3 kontrollen på Ahus - hvor legen for 3. gang sa at han ville blitt ekstremt overasket om dette ikke skulle gå bra- så da var det på tide å begynne å tro på han )
Kath:) Skrevet 10. oktober 2009 #47 Skrevet 10. oktober 2009 Hei alle sammen! Koselig å lese om alle som er gravide, og kjenner meg godt igjen i de som er kommet like langt som meg. Har i dag kun 52 dager igjen til terminen, og synes det høres utrolig lite ut:) he he Jeg er en av de som har blitt TUNG og det føles bare ut som forbokstaven etter å ha gått opp 16,5 kg til nå. Har bikket de magiske 90 og kommer nok til å bli nærmere 100 kg på slutten. Må jo egentlig bare le altså. Føler meg som en strandet hval..he he. Men vennene mine sier jeg bærer vekta mi fint og at jeg er en pen gravid. Godt å høre:) Og tross alt kommer det ei lita snuppe som jeg har ventet på sååå lenge nå. Åh som jeg gleder meg til å se henne. Deilig å kjenne på føttene hennes som hun trekker til seg og sparker tlbake:))) Ellers er nattesøvnen uregelmessig med stadig tisseturer. Øm på magen, vanskelig å snu seg, vondt i fingrene, tungt for å puste, halsbrann osv akkurat det samme som dere andre! Og nå har jeg begynt å virkelig glede meg til fødselen. Er ikke spesielt redd egentlig.., og merker at hjernen min må ha krympet;) ) Satser: Nå nærmer det seg med stormskritt for deg. Gleder meg til å lese når du har fått lillejenta di:)) Lillebie: Håper det går bra med gutten din:) Jeg kommer til å reise fra Asker til Trøndelag på Onsdag. Mamma har falt ned den lange trappa hjemme hos seg og brukket skuldra, stakkars. Jeg er glad hun overlevde og nok et sykehusbesøk. Jeg blir der i 14 dager og hjelper henne før vi drar hit. Dette blir siste anstrengelse før fødselen. Kos dere så lenge, klemmer
skorpionkvinnen Skrevet 12. oktober 2009 Forfatter #48 Skrevet 12. oktober 2009 Skal dere vaksinere dere mot svineinfluensa? Jeg er mildt sagt forvirret og vet rett og slett ikke hva jeg skal gjøre. Hører jo at de anbefaler den for gravide, men samtidig hører jeg at mange fraråder vaksinen, mht. at den er lite utprøvd, inneholder kvikksølv osv.
StineogHilde Skrevet 15. oktober 2009 #49 Skrevet 15. oktober 2009 Dette var en koselig tråd Vi er også gravid (ikke jeg desverre, men min konemor - prøvde selv i 2.5 år med ins. og IVF uten resultater, men nå er det altså vår tur . Vi er 10 uker på vei og har termin 15. mai. Var på ultralyd for 1 uke siden og fant ut at vi venter 2 små mirakler - alt så fint ut og hjertene slo Gleder oss enormt! Vi har vært gjennom ins. ved Rikshospitalet og de har vært helt utrolige. Positive, hjelpsomme og ikke minst suksessfulle. Om det er noen som bor rundt Arendalsdistriktet, så er det bare å ta kontakt. Flytter nemlig dit til våren (fra Bø i Telemark) og trenger noen andre mødre å bli kjent med. Lykke til alle sammen!
satser & vesla Skrevet 19. oktober 2009 #50 Skrevet 19. oktober 2009 Hei jenter. Sist søndag fikk jeg rier, men den ga seg plutselig og siden da har det vært stille. Uansett så var det utrolig spennende å oppleve det og tenke "duverden jeg skal ha en baby" :-D Jeg har permisjon fom fredagen. Så nå kan det skje nårsomhelst! Alt er klappe klart, vesla kan bare komme, men jeg må bare få unnagjort småting først ;-) Eller har vesla festet seg godt der nede :-) Hvordan er det med dere jenter?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå