Gå til innhold

Noen med litt peiling på hekling?


Anbefalte innlegg

Skrevet

prøver her og.......

Jeg er litt nybegynner her og prøver meg litt fram men er en ting som stopper meg nå!

Holder på med en lue

I begynnelsen av hver omgang skal jeg erstatte med 3 luftmasker og avslutte med en kjedemaske i 3 luftmaske. Men skal jeg da hekle staver i de 2 andre luftmaskene? Det blir ikke nok masker utifra det som står i oppskriften heller når en må erstatte...???

 

hehe.. Ble kanskje litt rotete dette her, håper noen forstår!! :D

Gjest Filifjonka
Skrevet

Den første staven erstattes med 3 luftmasker for å få høyde på omgangen. Når du kommer rundt igjen skal du tenke at dette er en stav, og så hekler du en kjedemaske i den 3. (øverste) luftmasken for at omgangen skal henge sammen. Du må _ikke_ hekle staver i de andre to luftmaskene, det vil bli veldig rart.

 

Og du, i oppskriften er de tre luftmaskene telt med som en stav. Skal det være f.eks. 20 staver i omgangen, så hekler du de tre luftmaskene + 19 staver og da blir det 20.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...