Knotten & lille persille Skrevet 29. august 2009 #1 Skrevet 29. august 2009 Har ammet lille persille hver 2. time i mange uker,igår var jeg ute og tok noen glass vin. Ammet ikke hele kvelden igår, natten og dagen idag. Har ikke hatt spreng en eneste gang! Har pumpet 3 ganger for moro skyld, kom bare 100 ml hver gang. Kanskje ikke så rart at hun har krevd mye pupp da. Har veid for og imot å slutte med ammingen, men det ser ut til at jeg ikke behøver å ta det valget likevel. Litt trist, men har ammet i nesten 5 mnd og begynner å bli temmelig sliten. Ser ut til at det blir nedtrapping i dagene fremover, regner med at det skal gå greit, lille er ikke overvettes begeistret for puppen lenger heller:( huff, blir rart dette her.
lille sprelle Skrevet 3. september 2009 #2 Skrevet 3. september 2009 Det er da ikke noe poeng i å slutte ammingen om du ikke vil. det går helt fint med morgen og kveldspupp f.eks. hadde ikke sluttet nå rett før forkjølelses/influensasesongen er på trappene ihvertfall. Jeg måtte ha med flasker og styr i 5 mnd pga for svak baby - og jeg priste meg lykkelig den dagen jeg endelig kunne dra av gårde med babyen uten å måtte tenke på det - maten hadde jeg jo medbrakt! Har etter det aldri hatt med mat til henne når vi har vært en tur - ammet til hun var stor nok til at hun kunne få det vi spiste og bli mett av det. - så jeg hadde vurdert det nøye.
Knotten & lille persille Skrevet 3. september 2009 Forfatter #3 Skrevet 3. september 2009 Så at det ble skrevet litt fort ja:) ammer fortsatt jeg, opptil 7-8 ganger i døgnet, men må supplere med flaske på ettermiddagen. Fungerer fint. Merkelig nok har vesla blitt mer begeistret for puppen etter at den var tom en stund, tok 2 dager og så var jammen melka tilbake. Ikke like mye som før, men nok til å mette. Hs mente det var kroppen som sa stopp på denne måten, har slitt meg ut på amming i hytt og pine over altfor lang tid. Nå blir det litt mer rutine på måltidene, mettere baby og blidere mamma:) Og ja, er helt enig i at det er superpraktisk med pupp, må aldri ta med mat. Og ang antistoffer så har jeg fryseren full av melk, hun får foreløpig bare mm.
Lissi♥♥♥♥ Skrevet 3. september 2009 #4 Skrevet 3. september 2009 Kom bare 100 ml hver gang...jeg er kjempeglad for å pumpe 100 ml om gangen;o)
Knotten & lille persille Skrevet 3. september 2009 Forfatter #5 Skrevet 3. september 2009 Det er ikke så lite, men bare halvparten av hva jeg pleier å ha. Lillemor må ha litt mer enn det hver 3. time. Er igang med masse nattamming om dagen så nå tenker jeg vi snart er tilbake på normalen. Merkelig at melken kan forsvinne slik for deretter å komme tilbake uten noen store tiltak. Hjalp tydeligvis å senke skuldrene og ikke tenke så mye på det, mat får hun jo uansett.
Lissi♥♥♥♥ Skrevet 3. september 2009 #6 Skrevet 3. september 2009 Du er heldig som har så masse melk;o)) Jeg pumper 2 dl midt på natten og tidlig morgen, resten av døgnet mellom 1-1,5 dl, maks 6,5-8 dl tilsammen i døgnet avhengig av hvor mye kosepupp småtten har fått (han suger bare formelka som strømmer godt, så gidder'n ikke mer). Visste du forresten at alkohol hemmer kraftig utdrivningsrefleksen? Skal ikke mer en et glass vin til (nå har jeg ikke drukket på over ett år da..) Jogging reduserer også melkemengden, samt stress og adrenalin i blodet. Nok en gang - flott at det ordnet seg for deg Knotten og sov godt!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå