Anonym bruker Skrevet 27. august 2009 #1 Skrevet 27. august 2009 Trenger hjelp. Er fullstendig lost i barnevognsjungelen. Det er mye mere styr enn jeg trodde. Det finnes jo utallige mange typer, merker og modeller. Litt om meg:) -Har termin før jul -Har ikke bil, men er med i et bilkollektiv så vil bruke bil av og til - Kommer til å gå med vogna på gangfelt (altså ikke noe løping i skogen) - Er student, så vil holde kostnadene så langt nede som mulig uten at det går ut over kvalitet. Kan noen være så snill å gi meg noen gode råd..... Hvilkne vogner er bra, hvilkne er dårlige? Hvilke butikker/nettbutikker er best på barnevogn? Hva bør man passe på hvis man kjøper brukt etc?
Anonym bruker Skrevet 27. august 2009 #2 Skrevet 27. august 2009 Ville kjøpt basson babyvogn. Den er veldig god/lett å trille både ute og inne. Min vogn var syv år da jeg solgte den, å du kunne nesten ikke se at den var brukt. Og jeg brukte den hver dag, inn og ut av busser osv Den er også veldig grei å trille når det er snø ute. Ellers er baggen stor, så du får god plass til vinterpose, og du kan bruke baggen lenge. Sportsedelen brukte jeg frem til gutten min var tre år, da kjøpte jeg en mindre vogn siden han for det meste gikk selv. Brukte også å ha mye varer på den, uten at jeg merket det på trilleegenskapene Har sjekket pris på ny vogn, siden jeg må ha det nå til vintern. Å det er rundt 6000krone. Men bort langt nord, så er ikke mange forhandlere å velge mellom, så du kan sikkert få den billiger lenger sør. Men det går jo å kjøpe den brukt også Hadde aldri feil på den gamle vogna, og ikke hørt noen av venninnene mine med bassonvogn ha det heller. Så i forhold til andre vogner jeg har brukt, er dette den beste:)
Abracadabra Skrevet 1. september 2009 #4 Skrevet 1. september 2009 vi kjøpte en Emmaljunga Smart Duo, da fikk vi med både bag og sportsvogndel, pluss stelleveske og trekk, og jeg vet at mange synes de kanskje er litt tunge, men jeg synes den er utrolig god! lett å trille, fin å se på... stor bag også, som er bra når man får vinterbaby, god plass til poser/dyner osv. vi betalte 5000 kroner alt i alt for ca tre år siden, og det eneste problemet vi har hatt med den er at vi måtte skifte slangen i det ene dekket - men vi bruker vognen mye offroad, på tur med hund o.l. (dessuten gjorde butikken dette gratis for oss, så det var ikke noe stort problem heller!) lykke til, det er en jungel der ute, hehe!
Gjest Skrevet 2. september 2009 #5 Skrevet 2. september 2009 Jeg anbefaler teutonia mistral ¤ Tar liten plass i bilen ¤ Mykbag, veeeldig praktisk om man bor i byn/skal mye ut og inn/bor opp noen trapper ¤ Deilig å trille, selv på sne/brøytekanter ¤ Kan kjøpes billig på finn.no ¤ Får plass til alle typer vinterposer ¤ Kan enkelt velge om du vil ha barnet mot/fra deg + mye annet
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå