PogT med septemberprins :o) Skrevet 22. august 2009 #1 Skrevet 22. august 2009 Jeg er i uke 33 og navnet er enda ikke klart, men etter at samboeren fant navnet Ellef så går vi å grubler litt på det. Ante ikke at navnet var uvanlig (omkring 80 som heter det) da jeg er oppvokst med en nabo som heter det. Hva synes dere om det navnet? Vi var i utgangspunktet ute etter ett norrønt navn, noe Ellef er, og har vært inne på Trym, Birk, Jardar m.fl, men ser at det er popisnavn om dagen, og styrer da litt unna, ikke at jeg i utgangspunktet ønsker ett sjeldent navn heller da... Håper noen har konstruktiv tilbakemeldinger her inne, alt for mange av typen "den gutten blir mobbeoffer med det navnet, og at det er det meste grusomme navnet noen kan ha o.l. Godt smaken er som baken, men handler like mye om hvilken tilbakemelding man gir når noen spørr, går ann å si at det ikke er min smak f.eks. På forhånd takk
Gjest Skrevet 22. august 2009 #2 Skrevet 22. august 2009 Jeg er i utgangspunktet ikke så glad i veldig norrøne navn, men Ellef synes jeg er ganske tøft. Regner med det sies som Ell-eff? Tollef er også litt tøft. Ellers synes jeg Trym er utrolig fint, hva med Trym Ellef?
Eva_81 Skrevet 22. august 2009 #3 Skrevet 22. august 2009 Ganske tøft navn, men synes Eilif er mye finere:) Jardar var også kult. Det er vel ikke noe poppisnavn, slik som Trym og Birk? (Trym og Birk er også kjempeflotte navn).
prebs Skrevet 22. august 2009 #4 Skrevet 22. august 2009 Ellef er stilig ellers er Tollef en favoritt hos meg. Trym er også koselig, det nærmer seg toppen... Jardar er tøft.
Rampongi Skrevet 22. august 2009 #5 Skrevet 22. august 2009 Ellef var tøft synes jeg. Helt i min gate:)
Gjest Skrevet 22. august 2009 #6 Skrevet 22. august 2009 Kjempefint navn og forfriskende annerledes ;-)
Mammaen til Adriana og Max ♥ Skrevet 22. august 2009 #7 Skrevet 22. august 2009 Ikke pent i det hele tatt er min mening.
Blomstersara Skrevet 23. august 2009 #8 Skrevet 23. august 2009 Liker navnet Ellef! Det er jo utrolig mange fine norrøne navn til gutter. Jeg kjenner en som heter Tellef, og han blir støtt og stadig kalt Tellef-onkatalogen... Så jeg ville tenkt igjennon alle slike merkelige ting. Ellef er starten på ellef-ant... Mulig jeg er ekstremt worst case senario,men vil bare hjelpe slik at alt er gjennomtenkt. Så noen andre også hadde foreslått Eilif /Eilef, det tenkte jeg også på. De kommer av samme opprinnelse og betyr det samme.
Abracadabra Skrevet 23. august 2009 #9 Skrevet 23. august 2009 kjempefint! og selv om det er riktig at det kan bli til ellef-ant, så fins det verre ting. NOE kan det alltid bli av navnene våre, barn har god fantasi ndg sånt, hvis de bare vil... ;-) så hvis dere liker navnet må dere ikke rygge fra det pga at det kan bli erting! med mindre det blir sånne Lene Stol / Rosa Bleie / Ben Dover navn, da kan man tenke seg om hehe
PogT med septemberprins :o) Skrevet 23. august 2009 Forfatter #10 Skrevet 23. august 2009 Takk for tilbakemeldinger. Dette med navn er ikke så lett. Mange fine navn å velge mellom, men må jo være enige om det med pappaen også så da blir det litt verre. I forhold til mobbing er dette like avhengig av individet som navnet i seg selv, mobberne velger seg ut ett offer for flere grunner enn kun navnet, men greit å tenke litt over det på forhånd også. Tar gjerne imot flere tilbakemeldinger også
Galathea73 Skrevet 23. august 2009 #11 Skrevet 23. august 2009 Flott og solid navn, men ville valgt Eilif/Eilef i stedet, fordi jeg syns det klnger bedre og er lettere å si.
Galathea73 Skrevet 23. august 2009 #12 Skrevet 23. august 2009 Og hva syns dere om Jone? Spesielt og fint navn etter min mening, men kanskje på vei til å bli poppis det også?
alvilde Skrevet 23. august 2009 #13 Skrevet 23. august 2009 ellef har ikke jeg hørt ,men jeg syns det var stilig. har hørt tellef å det liker jeg også. hvis noen er så fjerne å mobber for et navn,kan det bare være. uanset hva folk heter,gjør,kler seg i så finner de noe å mobbe for. nei ellef var fint:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå