Anonym bruker Skrevet 20. august 2009 #1 Skrevet 20. august 2009 http://www.abcnyheter.no/node/94145 Kulturminister Trond Giske (Ap) åpner for å øke NRK-lisensen for å finansiere finalen i Eurovision Song Contest på Telenor Arena i mai neste år. Kulturministeren understreker imidlertid overfor NTB at finalen i Eurovision Song Contest på Telenor Arena i mai neste år skal finansieres innenfor NRKs ordinære driftsbudsjett. – Det er ikke gitt at vi vil ha en ekstraordinær økning av NRK-lisensen på grunn av Melodi Grand Prix. Dette kan også løses ved besparelser, effektivisering og utsettelse av andre store prosjekter i et år eller to, sier han. Torsdag formiddag samlet NRK-sjef Hans-Tore Bjerkaas aktører fra både kulturliv, TV-produksjonsmiljøene og kulturministeren til seminar om finalen. Etter seminaret antydet Giske at det kan gå mot økning av lisensen. – Når vi setter lisensen for 2010 må vi ha i bakhodet at NRK skal avvikle et stort arrangement innenfor sine ordinære budsjetter, sier Giske til ANB. Kringkastingssjef Hans-Tore Bjerkaas legger ikke skjul på han trenger «noen titalls milioner» ekstra til gigantarrangementet. Han kan ikke si noe om hvor mye dyrere lisensen blir. – Vi jobber på spreng med å få en kalkyle ut, noe som kan skje i løpet av tre-fire uker, sier Bjerkaas. – Tyner seerne Fremskrittspartiets kulturpolitiske talsmann, Ulf Erik Knudsen, reagerer sterkt på mulighetene for lisensøkning. Han ser på det som «et påskudd for å tyne TV-seerne» for mer penger. – NRK har et formidabelt budsjett med nesten fire milliarder kroner og 3.000 ansatte. Det betyr at finalen i Melodi Grand Prix skal finansieres innenfor budsjettet, og her må NRK se på sitt eget inntektspotensial og ikke bare øke lisensen, sier han i en pressemelding.
Anonym bruker Skrevet 20. august 2009 #2 Skrevet 20. august 2009 Helt greit for meg! Jeg betaler NRK-lisensen med glede. Heller det enn å måtte få enda en reklamefinansiert kanal ala tv2. Dessuten er det ikke sikkert det er reklamemarked for både NRK og TV2, ifølge markeds-/reklameeksperter. NRK gir et unikt tilbud som jeg aldri i verden ville vært foruten. Er ivrig seer av både NRK1, NRK2, NRK3 og NRKSuper. Dessuten hører jeg mye på Petre og P2. Og en festaften som det sikkert blir med Eurovision Song Contest betaler jeg gladelig noen kroner for. Det er ikke snakk om mange kronene per lisens uansett.
Tigerpote Skrevet 20. august 2009 #3 Skrevet 20. august 2009 Tja, vet ikke helt jeg. Ser så og si aldri på nrk, og betaler absolutt ikke lisensen min med glede. Men jeg er veldig glad i Grand Prix, så kanskje jeg kan la middelet passere for å nå målet. Synes egentlig at Synnøve Svabø burde fått en klekkelig "bot" for å være så irriterende som hun var. Hun kan godt spytte i en god del. *kryssefingreforathunaldrifårdenjobbenigjenogatjosteinkommertilbake!*
Anonym bruker Skrevet 20. august 2009 #4 Skrevet 20. august 2009 Synes jeg ikke noe om!! Ikke ser jeg NRK og ikke ser jeg melodi grand prix.. De kan da bare sende noen uinteressante repriser og spare penger selv. Er i mot hele lisensen, men betaler den jo selvsagt, vi vil jo ikke leve uten TV heller.
Anonym bruker Skrevet 20. august 2009 #5 Skrevet 20. august 2009 Problemet er at de raskt øker avgifter men sjelden setter de ned i sum, så de bruker dette som undskyldning for å øke lisensen men vær sikker på at den kommer aldri til å bli lavere igjen. AYntes de tyner nok i den avgiften jeg. Hadde det ikke vært for barna hadde jeg valgt bort tv helt, jeg ser aldri på noe som helst er kun de som ser på barnetv på kvelden og noen morgener. Og nrk har så mye spånsede program at det er nesten en reklame kanal det også nå.
Anonym bruker Skrevet 20. august 2009 #6 Skrevet 20. august 2009 Og herved boikotter jeg NRK! Aldri mer!!
Anonym bruker Skrevet 20. august 2009 #7 Skrevet 20. august 2009 Helt enig! Første jeg tenkte var : at da selger je heller tv`n vår!! Det er ingen normale mennesker som faktisk mener de gladelig betaler alle de pengene som kringk.avgifta er på. Nei, det er den verste regninga jeg betaler (og årsavg. på bilen) . Hvis du over her som skriver at du gladelig betaler kringk.avgifta, du kan gjerne få betale min også!!!!!
Gjest Mylian&A.V+2til:-)) Skrevet 20. august 2009 #8 Skrevet 20. august 2009 Jeg ønsker ikke å sponse MGP. Det er et program jeg ikke liker eller ønsker å se på, faktisk ser jeg ikke på tv overhodet - utenom mine egne dvder. At Spybak vant med Scarytale så vi skal ha MGP her er faktisk ikke mitt problem.
Anonym bruker Skrevet 20. august 2009 #9 Skrevet 20. august 2009 DRIT OG DRA NRK! Jeg er irritert nok på den lisensen som er om jeg ikke må betale enda mer for at vi skal ha MGP. Nei, fyttirakkern!!!
2Kjønn3Stønn9MånederOg1Sønn Skrevet 20. august 2009 #10 Skrevet 20. august 2009 Jeg har heller ikke lyst til å sponse mgp, dessuten liker jeg reklame så hadde ikke blitt lei meg om nrk droppet lisensen og heller hadde reklame. Reklame gir deg tid til doturer og røykpause midt i filmen, knall det
Eva_81 Skrevet 20. august 2009 #11 Skrevet 20. august 2009 Skjønner ikke hva dere hisser dere sånn opp over lisensen for??? Synes det er helt greit å betale den, når jeg ser hvilket kvalitetsprodukt jeg får tilbake. Ser som regel bare på NRK, (bruker både NRK 1, 2 og 3, og lillegull ser Drømmehagen på NRK Super).Hører også endel på NRK P3. Nyhetene på NRK er de eneste nyhetene som er verdt å se (De på TV2 liker jeg ikke noe særlig). Dessuten synes jeg det er fantastisk å slippe all reklamen.Betaler gladelig lisensen bare pga det.
Anonym bruker Skrevet 20. august 2009 #12 Skrevet 20. august 2009 Synes NRK skulle vært valgfri betalingstv, slik at de av oss som ikke ser på den møkkakanalen kan slippe å bli straffet økonomisk, i tilegg til å måtte ha det skvipet på vår tv hver gang vi blar gjennom kanalene! Jenta mi ser også på drømmehagen. PÅ DVD!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå