Gå til innhold

Vanskelig å få barnehageplass i Oslo, Bærum og Asker midt i året?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hva er deres erfaringer rundt det å flytte og bytte barnehage utenom ordinært opptak i Oslo og Bærum? Evt. Asker? Vi kommer til å flytte i løpet av et års tid, og dette er naturlig nok noe vi tenker på.

 

Får ikke til å time det med opptak i august, akkurat.

 

Vi har en som er over tre, og en liten en som begynner neste høst ca.

 

 

Skrevet

Du kan søke i alle tre kommuner ved hovedopptaket, bare skriv i søknaden at dere skal flytte dit.

 

I Asker tror jeg det skal gå bra, vi søkte utenom hovedopptaket og fikk mange henvendelser fra bhg. som ville fylle opp plassene sine.

Skrevet

Hovedopptaket til barnehagene er avsluttet

Barnehagelovens nye bestemmelse om rett til tilbud er oppfylt.

Hovedopptaket til barnehagene ble avsluttet per 7.mai. Alle med bosted i Asker som søkte innen fristen 1.mars og som fyller ett år innen utgangen av august, har fått et tilbud om barnehageplass innenfor kommunen. Kapasiteten har også gjort det mulig å tilby plass til noen yngre barn.

 

Noen barnehager og områder har mange flere søkere enn de har plass til, og det er da gitt alternative tilbud. Det søkes så langt som mulig å gi alternativer innenfor sonen eller tilgrensende områder. Ved årets opptak er det særlig på Billingstad og på Nesøya det har vært stor etterspørsel i forhold til plasser i nærområdet, samt for barn over 3 år i Risengasonen.

 

Det arbeides videre med å tilby ledige plasser i løpende opptak. Det er fortsatt noe ledig i Vollensonen og i enkelte familiebarnehager.

 

Klagefristen var 1.juni og behandligen av disse avsluttes med behandling i klient- og klageutvalget 30.juni.

 

 

 

Dette står på hjemmsiden til Asker kommune.

Skrevet

Det er mange ledige plasser i Slemmestad, for dere fra f.eks Asker som orker å kjøre dit:-) Er nå hele 13-14 barn i splitter ny barnehage med plass til 100 barn, så om noen mangler plass er det bare å komme hit. (Kanvas-barnehage, "utforskeren")

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...