CMH Skrevet 18. august 2009 #1 Skrevet 18. august 2009 Snuppa satte fast en brødbit i halsen istad når jeg mata henne.. Et øyeblikk så det ut som hun ikke fikk puste, herregud så panikk jeg fikk!! Måtte legge henne på mage og klappe på ryggen hennes. Når jeg liksom så ned på ansiktet hennes mens hun lå på magen så det ut som øynene hennes var igjen, så var nesten litt redd hun var bevisstløs *Latterlig av meg å tro sånt kanskje* Heldigvis gikk det bra, men gud så ekkelt.! Huff.. Tror vi skal vente litt med den brødmatinga nå.. Fler enn meg som har erfart at de små setter fast ting i halsen? :s
Nagilimia Skrevet 18. august 2009 #2 Skrevet 18. august 2009 Ja, og ganske ofte, for han er sååå utrolig glad i mat, men det går jo bra hver gang. Var mest skremmende de 2-3 første gangene. Han setter like gjerne grøt fast som brød da. Kjenner følelsen, så synes ikke du er latterlig jeg. Virker som du reagerer lynkjapt og det er jo bra
♡ Mors-lykke ♡ Skrevet 18. august 2009 #3 Skrevet 18. august 2009 Skjønner deg godt, jeg ! Her går det i fullamming fremdeles, men regner med at det kan bli noen episoder etterhvert ja... Godt du er rask i reaksjonen ! :-)
Mamma mjaua Skrevet 18. august 2009 #4 Skrevet 18. august 2009 skjønner godt hvordan det er. min sønn satte en bit i halsen som jeg ikke fikk ut ved å legge han på faget mitt og dunke i ryggen så tilslutt måtte jeg ta fingeren min i halsen hans å ta den ut. stakar gutten. ikke noe god følelse. bra det gikk bra for deg:)
CMH Skrevet 18. august 2009 Forfatter #5 Skrevet 18. august 2009 Ja Er sikkert ikke direkte farlig når de setter mat fast i halsen, men sykt ekkelt! dette var første gangen hun satt noe fast i halsen, men mulig det var fordi brødet ikke var godt nok oppbløtet da.. Skal være mer på vakt ovenfor å mate henne med for store biter hvertfall
-MtG- Skrevet 19. august 2009 #6 Skrevet 19. august 2009 Det er kjempeskummelt når de setter maten i halsen, men ofte høres og ser det verre ut enn det er. Som regel kommerdet opp igjen etter litt hosting. Vi begyntemed brødskiveforen uke eller to siden(født 25.01) og det var mye hosting de første gangene, men nå spiser han brødskive som om han aldri har gjort noe annet:) Han sluker i seg en hel brødskive i rekordfart! Jeg tror brødspisinga trengertilvenning akkurat som det gjørnår deskal spise grøt. De første gangene kommer jo mesteparten av grøten ut igjen før de finner teknikken:) Lykke til!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå