Gå til innhold

Dårlig kvalitet på Simo kombi?


Anbefalte innlegg

Vi har en Simo kombivogn som vi nå har brukt i ca 2 mnd. Allerede er den begynte å ruste på understellet, til tross for at den alltid står tørt under tak på terrassen ute. I tillegg har en av knappene på regntrekket røket tvert av og etterlatt seg et hull. Skulle jo kunne tro dette skyldtes normal slitasje, men vi har tros alt bare brukt regntrekket en 5-6 ganger. Merket også at regntrekket er alt annet enn vanntett, i går kom det en skikkelig skur mens jeg var ute,og i løpet av ca 10 min så var trekket vått tvers igjennom... Er ikke dette veldig dårlig kvalitet eller? Er usikker på om jeg skal klage til forhandleren eller ikke.

Fortsetter under...

Høres jo ikke ut som Simo det der??? Vi har også Simo kombi, og er superfornøyde!

 

Tror jeg ville ha klagd til forhandler da ja, er jo garantier på vogna- og de lover jo en vanntett vogn (til en viss grad, of course).

Hei du! Jeg har hatt mangen simo vogner! prøvde meg på noe annet en gang,men gikk tilbake til simo. Det at den ruster kan du ikke gå tilbake for,det står i bruksanvisningen hvordan du skal behanle understellet. Men jeg var også utfor at en knapp røyk,det får du igjen på garantien,men hold fingrene rett ved siden av knappen når du løsner den. Du må og klage på at den ikke er vanntett,det er en selfølge at simoskal vær! Lykke til,håper du legger ut her hvordan det gikk!!!

Min simo har også rustet på understellet, men er 2,5 år gammel og har blitt oppbevart på veranda under tak (men likevel er jo det ute...). Det har også løsnet flere knapper på trekket. Den blir nok litt fuktig hvis man går uten regntrekk i skikkelig tungt regnvær (da anbefales regntrekk), men syns den fortsatt er bra vanntett. Ellers er den blitt litt slemsete i trekket. Jeg syns absolutt du skal klage på den når den er så ny!! Syns ikke den skal verken ruste eller slippe knapper på så kort tid!!

Vi er jo fornøyd med vogna ellers, er god fjæring og den er romslig og stødig, men synes jo den burde holdt seg pen lengre - for å si det slik... Ruster den nå etter 2 måneders bruk (og sommer til og med), så tør jeg ikke tenke på hvordan den ser ut om ett års tid...

Hmm.. Hvis du oppbevarer vognen ute uansett om det er under tak og den ikke blir våt, så kan det jo bli rimelig fuktig når det regner, og ikke minst veldig fuktig på nettene nå på sensommeren, og da vil den jo ruste.

 

Jeg har brukt min siden desember, brukt den veldig mye da jeg er ute uansett vær og vind, som sikkert veldig mange andre, og min har verker rustet eller vist antydning til rust, men jeg oppbevarer min inne jeg da!

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...