Anonym bruker Skrevet 5. august 2009 #1 Skrevet 5. august 2009 Jeg har sett litt på denne hunderasen, men lurer på om det er noen her som vet litt om gemytt og evt ting man bør være obs på hvis man skal kjøpe en sånn hund. Er det mye pels stell, og kan den klippes og friseres? Jeg skrev et innl her i går om en chihuahua som var så billig at vi konkluderte med at annonsen måtte være forsøk på svindel.
Anonym bruker Skrevet 5. august 2009 #2 Skrevet 5. august 2009 Vet egentlig ikke. Men har en valp på 8.5 uke selv som er blanding mellom powder puff og tror det var king charles. Så er litt interessant og se om det er noen som svarer. Men dem skal visst nok ikke røyte da. Og det er jo kjempe fint bare det.
Anonym bruker Skrevet 6. august 2009 #3 Skrevet 6. august 2009 Hi her. Hvor har du fått tak i den? Den er sikkert nydelig:0) Høres ut som en fin blanding.
Anonym bruker Skrevet 6. august 2009 #4 Skrevet 6. august 2009 Jeg har faktisk 3 stk av denne rasen. 2 har jeg hatt fra de var valper og den ene er omplassert ved 1 års alder. Mer sære hunder enn dette finner du ikke. De er ofte(ikke alltid selvfølgelig) veldig usikker. Burde skaffes etter du har fått barn. Den må gres daglig og klippe negler. På sommeren barberer jeg den. Jeg møter ofte en del av den rasen her jeg bor og jeg må bare ta en prat med eieren. Deres hunder er like sære og krevende som mine. Skal sitte på fanget 24 timer i døgnet og skal ha oppmerksomhet absolutt hele tiden. Jeg ville snakket en del med de som har denne rasen fordi jeg mener den kun er for spesielt interesserte og de som har veldig god tid til hunden.
Anonym bruker Skrevet 6. august 2009 #5 Skrevet 6. august 2009 og mine 3 røyter svært lite.. Finner et og annet hår men overhodet ikke plagsomt.
Anonym bruker Skrevet 6. august 2009 #6 Skrevet 6. august 2009 HI her. Takk for svar. Det var vel det jeg visste at det var lurt å spørre her. Nei det høres ikke ut som dette er rasen for oss. Den er jo utrolig søt, men det er gemytt som er viktigst. Liker ikke helt at den er usikker av seg Jeg leter videre:0)
Anonym bruker Skrevet 6. august 2009 #7 Skrevet 6. august 2009 Tror egentlig ikke så særlig på at dem er så sære. Den vi har liker selvfølgelig og være på fanget, det gjør da alle hunder. Men hun ligger i sin egen seng og sover om natta og godtar fint og få være på gulvet når vi sier hun ikke får være i sofaen. Hun piper litt innimellom, men egentlig ikke så mye. Vi har også en datter på 2.5 år som hun leker med hele dagene, og det går helt fint. Så jeg ser hvertfall ikke henne som så krevende og sær. Mulig det kan være annerledes siden hun er blanding med king charles. Vi fikk tak på henne hos noen bekjente, men alle de andre ble også solgt på bare to dager etter vi hadde hentet våres. Vet ikke hvor man kan få tak på en sånn ellers dessverre. Men kjempe søt det er hun.
Anonym bruker Skrevet 6. august 2009 #8 Skrevet 6. august 2009 Søkte litt rundt og fant blant annet denne siden med spørsmål og svar. De svarene der er jo noe helt annet enn at det er en sær hund.
Anonym bruker Skrevet 6. august 2009 #9 Skrevet 6. august 2009 Trykket på lagre litt fort. Søkte litt rundt og fant blant annet denne siden med spørsmål og svar. De svarene der er jo noe helt annet enn at det er en sær hund. http://www.proudpony.se/tiosvar.htm
Anonym bruker Skrevet 6. august 2009 #10 Skrevet 6. august 2009 HI her. Tjaaaa da ble jeg usikker igjen. Kanskje den ikke er så værst:) Huff det er mye tenking og vurdering fram og tilbake. Jeg vet akkurat hvordan jeg ønsker at hunden skal være, men det er jo å finne hunden som er det største problemet. Den skal ikke være for stor, men heller ikke for liten. Den skal være glad i barn, og ellers snill og god, men ikke masete. Den skal like å gå tur men ikke trenge times-lange turer for å trives. Ja, nei det er ikke enkelt dette her:o)
cmadelen<3Angelica<3 Skrevet 6. august 2009 #11 Skrevet 6. august 2009 Jeg har en naken og en med pels. Kan ikke si meg enig i att dem har sært gemytt. Puffen min er helt nydelig og elsker å møte nye mennesker. Veldig grei å ha med å gjøre. Lærevillig.
Anonym bruker Skrevet 7. august 2009 #12 Skrevet 7. august 2009 Jeg må bare beklage, det er powder puff og Yorkshire Terrier jeg har. Så at jeg hadde skrevet helt feil. Men hvis du fortsatt er usikker så kan du jo kontakte noe steder som føder opp Powder puff og snakke litt med dem. Så får du sikkert masse gode råd.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå