Billefrøken Skrevet 5. august 2009 #1 Skrevet 5. august 2009 Vi drømmer om å bygge hus og kikker på billige alternativer da økonomien ikke er superduper. Og jeg er kjempefornøyd med det altså Er det noen som vet om disse to husleverandørene er noe av det samme? Vi har kikket for det meste på alvsbyhus, men da jeg søkte på billige hus i går kveld dukket hetlandhus opp, og de ligner veldig på alvsbyhus synes jeg. Jeg trenger så sårt noen tips, råd og kanskje noen historier om dere som ikke hadde all verden med penger men som klarte å bygge dere hus allikevel!!
2søtesmåh Skrevet 5. august 2009 #2 Skrevet 5. august 2009 Kjenner kun til Alvsbyhus..de har utrolig kort byggetid da,- når sokkel (eden kan de visst ogå lage) eller grunnmur er ferdi tror jeg det heter maks 12 uker til innflytting...Og da sparer man mye i lån, da man kan komme seg unna nesten medå starte betaling på lån når man er flyttet inn..Vi brukte 3 år på å bygge hus og betalte på lånet hver dag fra vi hadde betalt første avdrag til leverandør.... Alvsbyhus er praktiske og greie hus..Har ikke vinduskarmer da,- de er på utsiden,- altså vinduer er trekt inn..Dette pga energispasing, varman forlater ikkehsuet så fort visstnok )
Regnbuens barn™ . Skrevet 5. august 2009 #3 Skrevet 5. august 2009 Vil anbefale deg å gå inn på forumet på www.byggebolig.no Der kan du finne mye nyttig informasjon om leverandører, erfaringer etc. Vi er i en byggeprosess selv, men dog i startfasen. De beste tilbudene vi har fått hittil er bla. fra www.blåbolig.no og noen andre lokale forhandlere. Du kan sjekke www.ultimatemarket.com - rimelige finskehus som flere nordmenn har bygd, de leverer og setter opp hus til under 1 mill kr, for å få best informasjon så send dem en mail og be om å få sendt katalog og priser, mye og spare der om man kan gå for disse. De aller fleste husleverandører leverer jo veldig rimelige hus, så lenge du ikke skal bygge stort og mange etg..
Børre Aursnes, Hetlandhus Skrevet 24. august 2009 #5 Skrevet 24. august 2009 Hei, Jeg er daglig leder i Hetlandhus. Både Älvsbyhus og Hetlandhus bygges i fabrikk. Det gjør at husene aldri har stått ute i snø og rein før de lukkes igjen. På vei til byggeplassen er de innpakket i plast. Derfor er de helt tørre slik at det ikke dannes mugg og sopp i veggene. I følge astma og allergiforbundet kan nettopp fukt mugg og sopp fremkalle allergi og astma hos barn. Bortsett fra at begge husene bygges tørt i fabrikk så er det en del som skiller de. Foruten utseende og detaljer rundt vinduer og arker så er det også forskjell i den tekniske oppbyggingen av vegger og gulv, noe som også gir utslag i prisen. Jeg vet ikke så veldig godt hvordan Älvsbyhus er konstruert, det kan sikkert gutta der svare for selv. I Hetlandhus bruker vi Robust Gipsplater på innvendige vegger. De er mer solide enn vanlige gipsplater og gips er helt fri for avgassinger. I gulvet bruker vi solide Kerto bjelker som gjør gulvet veldig stivt og solid uten at det gynger når du går over det. Alle våre hus kan leveres med to soverom i første-etasje og et stort loft klargjort for innredning. Der får du fint plass til for eksempel 3 soverom, 1 bad og en stue. Plass som er kjekk å ha hvis familien vokser. Ta gjerne kontakt med en av våre forhandlere for med detaljert info. Du finner nærmeste forhandler på hjemmesiden vår hetlandhus.no. Håper dette har vært til litt hjelp.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå