Gå til innhold

Blodprøveresultater


Anbefalte innlegg

Er det noen som vet hva som skjer med resultatene av blodprøvene jeg tok ved 1. svangerskapskontroll? Blir de oversendt til sykehuset automatisk, eller er det noe jeg må gå og hente og selv ta med til Ullevål ved UL el. fødsel? Hvis noen har erfaringer, er jeg glad for tips. Kjappere å spørre her enn å sitte i telefonkø til legekontoret..

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/140460486-blodpr%C3%B8veresultater/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Jeg fikk mine tilsendt i posten. Tror de allerede er sendt til sykehuset, men for sikkerhetsskyld har jeg de i 'mappa' mi sammen med helsekortet. :)

 

Det skal sies at legekontoret rotet bort de første prøvene mine, så da jeg etterlyste de 7 uker senere fikk jeg beskjed om å komme å ta nye.

 

Hvis det er mer enn to uker siden du tok prøvene ville jeg ringt å hørt med de. All den infoen skal jo også skrives på helsekortet(blir som regel gjort på neste kontroll) men om du går til jordmor og ikke til lege fremover må du ha resultatene selv så hun evnt. kan skrive de på.

De blodprøvene jeg tok hos legen ved første kontroll ble sendt til analyse på Ahus, det tok vel maks en uke før jeg fikk svarene sendt hjem i posten. På de skjemaene jeg fikk stod det: Dette skjemaet skal leveres pasienten og medbringes fødeavdelingen.

 

Det jeg syns er merkelig er at blodprøvene ble analysert på Ahus, og jeg skal føde på Ahus. Hvorfor legges ikke da resultatene av blodprøvene inn i datasystemet i stede for at jeg må ta de med når jeg skal dit?

Nå har jeg endelig fått snakket med de på legekontoret. Jeg må visst gå og hente dem selv og ta dem med til sykehuset. Godt jeg kom på det, for ellers hadde de vel bare blitt liggende i en papirbunke.

 

Jeg syns forresten det er veldig lite info. å få om alt som har med svangerskapskontroller og fremgangen i det hele hos legen min. En gang jeg spurte hvor ofte jeg skulle gå til kontroller, sa han at det var helt opp til meg og at jeg igrunn ikke trengte å komme igjen før jeg skulle føde. --Fint å høre for en 1. gangs fødende som ikke har det minste erfaring! Så jeg har faktisk byttet lege midt i svangerskapet. Håper på litt bedre service på det nye legekontoret.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...