Uena Skrevet 30. juli 2009 #1 Skrevet 30. juli 2009 Idag var jeg hos første konsultasjon hos jordmor. Etter alt det formelle, som vekt, blodtrykk, urin osv., spurte hun meg forsiktig om jeg ville prøve å se om vi kunne høre hjertelyd. Det kunne hende at det ville ta litt tid å finne, og kanskje hørte vi ikke noe i det hele tatt..det var enda litt tidlig (jeg skal være i uke 15 nå). Men jeg hadde gått og venta på dette i mange uker, så jeg sa selvfølgelig at det ville jeg gjerne prøve! Jordmora hadde knapt lagt "måleren" på magen min da vi hørte sterke og tydelige hjerteslag! Hun ble litt overrasket selv, og lurte på jeg kunne være lenger på vei...? er det andre her som har hørt hjerteslagene like tydelig? I ca samme uke? Jeg kjenner også godt med liv, mer enn en gang om dagen (ikke harde spark, men små bevegelser). Nå skal det jo sies at jeg er 3.gangs fødende, og vet hva jeg skal kjenne etter også, da.
mammantilde2vakreste<3 Skrevet 30. juli 2009 #2 Skrevet 30. juli 2009 Hos meg hørte jordmora hjertelyden i uke 10. Det varierer fra person til person, men jeg syns det hørtes rart ut at hun sa uke 15 var tidlig.... Har hørt hjertelyden hos jm 2 ganger, og har kjøpt en angelsound så pappan og storebror får høre. Har hørt etter 1 gang pr uke, bare for å føle meg tryggere. Er 15+1
Anonym bruker Skrevet 30. juli 2009 #3 Skrevet 30. juli 2009 Er i uke 14 nå å enda ikke hørt hjerte lyden var hos legen i går..
Uena Skrevet 30. juli 2009 Forfatter #4 Skrevet 30. juli 2009 Det var egentlig ikke det at hun hørte hjertelyden, men at den var så klar og tydelig, og at hun fant den i det hun la måleren på magen. Vanligvis letes det litt i og med at babyen er ganske liten i forhold til dimensjonen på magen. Men kanskje vi bare var heldige Har hørt hjertelyd i uke 12-13 tidligere svangerskap, men da etter en del leting, og ikke så tydelige slag.
Lisa,Vegard&Tarjeis*mor Skrevet 30. juli 2009 #5 Skrevet 30. juli 2009 Jeg har en babywatcher hjemme og har hørt lyden fra jeg var 8 uker på vei. I begynnelsen måtte jeg lete lenge, men nå når jeg er 17 uker på vei, finner jeg den med en gang. Det gjorde jeg da jeg var 15 uker også.
Vi gleder oss!! Skrevet 30. juli 2009 #6 Skrevet 30. juli 2009 vi hørte hjertelyden i uke 11. Og legen fikk sjokk, for ho sa at uke 11 er kanskje litt for tidlig. Men vi har vist en livelig krabat i vente. Så uke 15 er bra det. Det viktigste er vel at du hørte noe
Tweak Skrevet 31. juli 2009 #7 Skrevet 31. juli 2009 Det har med hvordan babyen ligger tenker jeg. Jeg har angelsound hjemme og noen dager er det kjempelett å finne hjertelyden mens andre dager må jeg lete lenge før jeg finner noe i det hele tatt. Jeg er 16 uker nå og selv om jeg er førstegangs i forhold til å ha kommet så langt som nå (ma i uke 13 sist) så kjenner jeg godt med liv jeg også og jeg kjenner litt hver dag :-)
Uena Skrevet 31. juli 2009 Forfatter #8 Skrevet 31. juli 2009 Det høres bra ut. Godt at det er relativt normalt med tydelige slag i uka jeg er i, og at andre også kjenner/kjente mye liv! Jeg vil nødig ha termin i desember! Januar høres ut som en mye bedre måned! Ellers har jeg ultralyd 21.august, da får jeg jo vite
kiwegian Skrevet 31. juli 2009 #9 Skrevet 31. juli 2009 Jeg hørte hjertelyden i uke 11. er nå 14+4 (5) :-) gravid for første gang. Var hos legen og jeg spurte om det var mulig å få høre på hjertelyden. Vi kan jo prøve sa hun, men det er mulig det er litt tidlig. Men fant den veldig fort og den var rask! 160. Men det er visst normalt så tidlig.. Men det var veldig moro å få høre den lille der inne. Skal på ultralyd 28.8. og gleder oss stort til det :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå