Trollemor75 Skrevet 23. juli 2009 #1 Skrevet 23. juli 2009 Hei! Vi har begynt å få problemer med lekkajser om natten. Gutten er 5,5 mndr gammel. Han bruker tøybleier på dagtid, men vi skifter til engangsbleie når vi legger oss mellom 22.00-00.00. Bleien ligger til jeg står opp i 7-tiden. Han blir ammet en gang i løpet av natten, samt like før vi legger oss (etter at bleien er skiftet). Vi bruker COOP bleier i 7-13kg (fordi de er svanemerket, vi er ikke så opptatt av passform siden vi bare bruker om natten og i bleievesken). Det lekker nesten hver natt!! Burde vi skifte merke, i så fall hva til? Vi har ikke lyst til å begynne å skifte bleie om natten. Gutten sover lett og fryktelig lite på dagtid, vil ikke ødelege nattesøvnen hans med bleieskift.
IVF-mammaer *venter nr.2og3* Skrevet 23. juli 2009 #2 Skrevet 23. juli 2009 Hmm, Gå over til tøy om natten også. DryBees Nighttime Fleece Pocket puster hele natta, og med nok innlegg holder den glatt i 13-14 timer på vår gutt, som tisser mye. Veldig enkel løsning!
Trollemor75 Skrevet 24. juli 2009 Forfatter #3 Skrevet 24. juli 2009 Takk for svaret! Vi må nesten vurdere det. Grunnen til at vi bruker papir er at det (virker som det) holder seg tørrere mot huden (?) og vi antok at det var mer behagelig. Vi ser også at vi må skifte tøybleiene oftere på dagtid enn de vi kjenner som bruker papir; går jeg nevneverdig over 3-4 timer mellom hver skift, risikerer jeg stor lekkasje. Vi var vel redd for det samme om natten. Hvor mange innlegg har du i bleien?
Anonym bruker Skrevet 24. juli 2009 #4 Skrevet 24. juli 2009 Bruker også drybees, og seudeclothen (som ligger mot huden) er suveren. Like tørt som en engangsbleie.
Trollemor75 Skrevet 24. juli 2009 Forfatter #5 Skrevet 24. juli 2009 Da tror jeg vi prøver Drybees. Det passer godt, jeg skal til Nord Amerika neste uke, og der er de billigere. Takk for gode råd!
IVF-mammaer *venter nr.2og3* Skrevet 25. juli 2009 #6 Skrevet 25. juli 2009 Hei, Vi har ikke brukt engangsbleier, så jeg har liten erfaring med hvor tørre de holder stompen, og hvor lenge de holder. Men jeg synes ikke gutten vår blir nevneverdig fuktig på huden hverken på dag eller natt. Han har aldri vært sår i rompa på sine 5 måneder, til tross for at han har veldig følsom hud. (Han får merker av alt). Alle lommebleiene våre, inkl. nattbleiene har sånn stoff som trekker fuktighet vekk fra huden, og holder han tørr hele natta. Hvis vi bruker formsydd med ulltrekk om natta, har vi alltid sånn "stay-dry" innlegg i bleia. I DryBeesene putter vi mye forskjellig. Vi liker godt innlegg av bambus/hamp, men også mikrofiber, for det suger til seg vesken raskt, mens bambus/hamp holder bedre på vesken. Vi har brukt innlegget Super-Do mye i det siste, men også p'tit dessous med blå kant i kombinasjon med mikrofiberinnlegg. Lykke til, og god tur til Amerika, du kan sikkert få kjøpt mye bra der. Jeg ville ikke nølt med å bruke tøy om natta!
Trollemor75 Skrevet 29. juli 2009 Forfatter #7 Skrevet 29. juli 2009 Takk, takk! Planen er å gå over til tøy om natten, samt skifte ut en del innlegg fra micro-fiber til hamp mens vi er i "lavkost land" for tøybleier. Har merket at fulle micro-fiber innlegg lett renner over når man trykker på de...
Anonym bruker Skrevet 31. juli 2009 #8 Skrevet 31. juli 2009 Bare husk å vaske hampinnleggene noen ganger alene, slik at oljene ikke tetter til tøybleiene. Bambus er like bra som hamp, og p'tit dessous sine innlegg er deilig myke selv etter aldri så mange vask. Du kan evt. bruke en doubler eller et mikrofiberinnlegg øverst i bleia, da det absorberer raskere enn hamp og bambus, mens hamp og bambus holder rundt 70% mer væske.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå