Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Til dere som sliter med d, hvordan kjennes d når barnet ligger da og dier? Kjenner dere noe til utdrivningen?? Lurer på om jeg kan plages med dette..

Jenta mi er 10 dager. Og ammingen startet selvfølgelig med ultrasåre brystvorter på sykehuset. Så fikk den siste dagen på sykehuset brystskjold som jeg skulle prøve. Og denne ble jeg uunværlig, følte at den lindret litt slik at hun fikk fra meg. Men for noen dager siden bestemte jeg meg for å prøve uten skjoldet. Altså jeg startet med d, og når hun hadde ligget der noen min stoppet jeg henne og prøvde uten. Og d fikk jeg til, og hun virket kjempefornøyd. D må jo klart være tungt å suge fra d skjoldet, syns hun har vært kjempeflink. Og da kunne jeg også kjenne denne utdrivningen når hun diet.

Men nå kjenner jeg ingenting av dette lenger. Men jenta mi virker fornøyd, hun ligger ved brystet i ca 20 - 30 min av gangen. Hun har masse tissebleier og noen bæsjebleier iløpet av dagen. Er vel mest jeg som føler ubehag med dette. Føler bare at jeg stresser med dette og melkeproduksjonen kommer til å sette seg ned. Uff, d skal ikke være så enkelt dette.

Og hvordan er dette med luft, sliter med å få ut lufta hos henne etter at hun har spist.

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei, dette høres kjent ut. Jeg hadde lest mye om amming, men ble likevel sår på sykehuset. Melka kom for fullt på dag 4 og jeg kjente utdrivningen veldig godt. Nå til torsdag er ho 3 uker og jeg merker ikke noe særlig til det nå, men ho legger godt på seg og får den melken hun skal. Har hun en bæsjebleie pluss tiss hver dag så er det ikke noe å bekymre seg for sa de til meg. De såre puppene ga seg forresten når melka kom ordentlig. Da slapp ho suge sånn. Det er tegn på at utdrivningen fortsatt virker når de bare ligger og svelger unna.

 

Ang luft så har jeg også jobbet masse med det. Avbryter ho midt i måltidet for å legge ho opp mot brystet mitt. Stryker ho over ryggen og klapper litt på rumpa. Holder ho av og til opp foran meg. Da holder jeg under armene hennes, bytter litt på dette. Hvis ikke det kommer noe så legger jeg ho fra meg litt. Når ho viser tegn til ubehag så tar jeg ho opp og da kommer rapen. Ellers bare gå litt hvis det tar tid. De kommer som regel til slutt.

 

Mitt problem er at ho bare sovner. He he. Da er det ihvertfall ikke lett å få til.

 

Lykke til videre. Håper noe av dette kan være til hjelp:-)))

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...