Gå til innhold

Emmajunga mondial duo, gammeldags og tungvint??


Anbefalte innlegg

Har kjøpt vår første vogn, og jeg var kjempestolt en stund, men nå ser jeg at nesten alle har helt andre typer vogner, trehjulinger som er mye mindre. Tenkte at vår store "volvo" var praktisk, stabil og stødig, men nå tror jeg nesten at jeg kommer til å føle meg som en "bonde i byen" med denne vognen.. Noen som har erfaring med denne vognen? Den er jo klassisk og solid i hvertfall!

Fortsetter under...

Jeg hadde akkurat de samme følelsene du beskriver med min simo kombi, stolt og fornøyd med den solide vogna jeg hadde kjøpt, så kom babyen og vogna blei tatt i bruk.'

 

Følte den var tung og klumpete og begynte å se meg litt rundt, og det tok ikke lang tid før jeg bytta ut min "volvo" med en lett og liten trehjuling og det angrer jeg ikke på.

 

Jeg hadde hele tiden tenkt å kjøpe meg en trehjuling som sportsvogn siden jeg ikke likte spørtsdelen på simo, men jeg bytta til trehjuling lenge før det var aktuelt å bruke sportsdelen.

 

Nå er ikke emmaljunga og simo helt like vogner, men samme type, emmaljungan er finere og mer moderne etter min mening, men alikevel stor og tung.

 

Hvis du føler angeren kommer over deg og det ikke er lenge siden du kjøpte vogna ville jeg prøvd å få bytta den i noe annet i butikken hvis den er ubrukt?

 

Vi har også kjøpt Emmaljunga Mondial Duo (i black croc), og jeg stoooorgleder meg til å ta den i bruk. Synes vogna virker stor og god sammenlignet med mange av disse mer moderne vognene. Elsker designen på vogna, synes den ser mer 'classy' og forseg gjort enn mange av disse billigere vognene.

 

Flere av mine venninner har hatt lyst på en Emmaljunga vogn, men på grunn av pris og størrelse har de måttet gå for en mindre vogn. Siden vi har plass i bilen, og ville ha en mer stødig firhjulsvogn gikk vi for Mondial Duo'n til tross for at en får mange fine og mye billigere vogner.

 

Tenker etterhvert å kjøpe OTH/Buggy Mountain som 'joggevogn' da, men synes Mondial'en er helt nydelig, som en rolls royce;-)

Jeg vil heller ha en stor og litt tyngre vogn enn noe lite med 3 hjul, som ungene nesten ikke får plass i =)

 

Jeg hadde først en Basson Roma (duo vogn) og var ikke helt fornøyd med den. Så når vi fikk lillebror masa jeg meg til en Teutonia Spirit (3 hjul og med softbag) brukte den kanskje 10 ganger på ett år,f ør jeg solgte den. Da hadde jeg heldigvis beholdt duo vogna og den bruker vi enda =)

 

Til nestemann skal vi ha ny vogn (basson'en er sliten). Men stoooor duo vogn og jeg har forelska meg i Emmaljunga Mondial. Den tror jeg er perfekt for meg og mitt bruk. Jeg kommer aldri overens med 3 hjul og en vogn som egentlig ikke er så mye lettere enn en duo vogn =)

 

Jobber i bhg og har fått prøvd en del andre vogner der også og jeg er 130% sikker på mitt neste vognvalg!!!!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...