Moni*gull09*gullgutt11 Skrevet 11. juni 2009 #1 Skrevet 11. juni 2009 Nå er jeg (bare) 3 dager på overtid...Men jeg orker bare ikke mer! Kan ikke gå over tre meter før kynnerne setter i gang, magen blir steinhard og føles som ti kg...Det svir i bekkenet og får kjempevondt i beina hvis jeg setter i gang med litt husarbeid...Og så er jeg så utrolig lei av å telle fliser og finne ansikter i mønstret på badegolvet...sitter jo på do halve dagen. Så snart jeg legger meg ned og hviler litt, forsvinner alle tegn på at jeg i det hele tatt er i nærheten av å ha fullgått svangerskapet. Hvorfoooor! Jeg orker ikke mer!! Er så drit lei og elendig sliten (
PinkeyWinkey-FØDEKLAR<3 Skrevet 11. juni 2009 #2 Skrevet 11. juni 2009 Prøvd akupunktur og sex? stripping? Det kan hjelpe hvis du har ork Det er noe dritt å gå overtid, selv har jeg ikke gjort det, men kan tenke meg.. Lykke til!!
Seels Skrevet 11. juni 2009 #3 Skrevet 11. juni 2009 Jepp, kjenner meg igjen i mye av det. Men jeg er bare 38+1. Kan ikke reise meg ut av sofaen eller senga uten kynnere, kraftige kynnere. Jeg har ikke gått oppreist på fire dager nå, går som ei krokete kjerring. Og det er ikkesnakk om at de går over etter en liten tund, det eneste som funger er å ligge i sofaen. Og med den flaksen jeg har hatt dette svangerskapet går jeg sikkert to uker over termin også. Ser for meg at jeg blir seende ut som klokkeren fra Notre Dame etter fødselen....... Gleder meg skikkelig til å rette meg ut, og hoppe og løpe og danse igjen! Ikke lenge til nå
Ooops I did it AGAIN Skrevet 11. juni 2009 #4 Skrevet 11. juni 2009 Huff, har det på samme måte. 5 dager til termin, men har så mye vonde kynnere og ellers smerter i bekken, nederst i magen og i rygg og føtter så snart jeg står eller går at jeg holder på å bli smårar:( Ikke får jeg sove på natta heller fordi jeg må opp på do hele tia og å snu seg er et mareritt:( Nok klaging har fått akupunktur, med eneste resultat at jeg har hatt mye stikkinger nedover mot underlivet. Håper dette betyr modning og at babyen finner ut den skal komme i helga ialleall:) Tvi tvi alle sammen!
♂ +♀=♂+ ♂+ ♀ Skrevet 11. juni 2009 #5 Skrevet 11. juni 2009 "Så snart jeg legger meg ned og hviler litt, forsvinner alle tegn på at jeg i det hele tatt er i nærheten av å ha fullgått svangerskapet." Vet du hva? Med det i mente, foreslår jeg følgende: Rigg deg til på sofaen eller i sengen. Der skal du ikke gjøre annet enn å lese bøker du liker, se filmer du liker, høre musikken du liker, bli oppvartet og servert, samt få fot- og hodebunnsmassasje flere ganger om dagen. Dette klarer du å holde ut i maks 14 dager til. Du må selvfølgelig opp for toalettbesøk og personlig hygiene, men stort sett skal du bare slappe av. :-) Jeg vet godt hvordan du har det. Jeg har gått over tiden med begge mine. Men du er nærmere akkurat nå enn du aldri har vært før, og disse dagene vil snart ikke bety noe som helst. Dette klarer du! :-) Nå skal du kun prioritere å samle krefter til fødselen, og ta godt vare på deg selv! Ikke fall for fristelsen å prøve en masse krumspring for å sette igang fødselen, da du mest sannsynlig ikke vil oppnå annet enn å slite deg ut. Du er mamma snart, det er bare snakk om kort tid igjen. Du har holdt ut i månedsvis og klarer noen dager eller et par uker til. Gjør det beste ut av det, unn deg luksus i lange baner! Du venter på den største gaven du noensinne vil få. Lykke til med forestående fødsel! :-)
limaol Skrevet 11. juni 2009 #6 Skrevet 11. juni 2009 Eg føle sterkt med deg... e bare 2 daga på overtid, igår ble det vurdert om eg skulle settes igang pga stort barn, trodde noe skulle skje, men nei.... 10 daga til gikk nok bra var alt eg fikk til svar.Babyen kjem når den e klar, men no er faktisk eg KJEMPE klar før å få han.... Klare nesten ikkje gjøre nokka lenger, fryktelig tungt... Lite tegn på modning er det å...
Mamma'n til Martin & Mille :) Skrevet 11. juni 2009 #7 Skrevet 11. juni 2009 Vet dere hva, uansett hvor slitne dere er: GÅ, GÅ og GÅ!!!!! en lang tur... Det gjorde jeg på overtid, og 23 timer etter endt tur, satt jeg med en liten nyfødt gutt i armene
Ayka 09+13+14 Skrevet 11. juni 2009 #8 Skrevet 11. juni 2009 Jeg er 7 dager på overtid,og var på kontroll i går... Fikk beskjed om at jeg blir igangsatt på førstekommende tirsdag hvis han ikke kommer frivillig av seg selv før den tid Synes du skal følge de rådene du fikk litt lengre opp her om å bare slappe av og nyte (så langt det er mulig) tiden som er igjen. Kos deg med en god bok,film osv osv. Babyen kommer når den er klar for det...og blir den ikke klar,så kommer den uansett ut til slutt. Som JM sa til meg: Det er ingen babyer som har blitt igjen inn i der Har selv en god del plager...det svir mye ned i "der",og det er til tider veldig vondt å gå! Ryggen er et "tragisk kapittel"! Og jeg er på do iallefall 40ganger om dagen... Men jeg holder motet oppe fordi jeg vet at det uansett ikke er lenge igjen nå,og det er det ikke for deg heller! Det er ikke mange dagene igjen til du har babyen hos deg! Så slapp av på sofaen eller i senga...ikke press deg til å gjøre ting du egentlig ikke gidder! Prøv å nyt den siste tiden du har igjen som gravid
Moni*gull09*gullgutt11 Skrevet 11. juni 2009 Forfatter #9 Skrevet 11. juni 2009 Å gurimalla så herlig å lese alle de fine innleggene deres...Jeg er ihvertfall ikke alene - og 3.mann i vente og ayka - takk for årets oppmuntring...! Jeg må lese hele tråden en gang til. Alt ble bedre.
tg85 Skrevet 11. juni 2009 #10 Skrevet 11. juni 2009 Hei du på overtid! Jeg slenger meg inn her og viser min medfølelse. Jeg har termin idag og har vært på kontroll og fått beskjed om at jeg bare kan belage meg på overtid. Er ikke moden og har ikke åpning. Jeg sliter noe helt vannvittig med helsa og kynnere og vond kropp, stram mage og ikke minst vann ikroppen som gjør at jeg ikke får på meg svære tøfler en gang... masse sprekker i huden under bena og forferdelig tørr. Jeg har grått i hele dag siden kontrollen og er utrøstelig. Jeg hadde så inderlig ønsket at lillegutt kom nå. Jeg forstår ikke hvordan jeg skal klare bare 1 dag til...å så må jeg kanskje gå helt til 23 juni. Nei huff...det skal ikke være lett!!!!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå