Gå til innhold

sette inn flere seter i bil?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Jeg vet iallfall at å sette inn ekstra seter i bilen kan bli veldig dyrt. det er ikke bare selve setene og jobben som koster. Det dyreste er omregistreringa og avgiftene for de ekstra sette. Jo nyere bil jo dyrere, og det er snakk om 5-siffret beløp bare i avgifter.

Hvis bilen din er registret på 5 seter, må du nok omregistrere den til 7 seter. Samt at har du ikke minibusslappen må du ta det også, om det er f.eks en caravelle du har.

Biltilsynet må også godkjenne at du kan gjøre det på den aktuelle bilen.

Du trenger ikke minibussertifikat for å kjøre denne bilen, og hvis du leser innlegget er bilen helt lik de som har 7 seter. Den har t.o.m. koppholdere til de bakerste setene.

 

Hva ligger en omregistreringsavgift på, da? Noen som vet?

Vil tro at det går an, det gjør det på de fleste biler som også leveres "fabrikkoriginal" som 7-seter, men det koster en del. Setene er dyre (det er jo bare en leverandør, Toyota, så prisen blir deretter!) og arbeidet tar omtrent en dag for de fleste biler om alt skal gjøres skikkelig. Du kan nok regne med at arbeidet koster mellom 5000 og 8000, Slike ekstraseter kan koste alt fra 5000 til nesten 50000(!) helt avhengig av bilmerke og type.

 

Bilen skal vises og omregistreres etterpå, det utløser ingen avgifter, utover vanlig omregistreringsavgift for bilen, og et visnings-/kontrollgebyr på knapt 1000 kr. Kontrollen ved trafikkstasjonen kan sammenlignes med vanlig EU-kontroll + en kontroll av at setene er montert på lovlig måte av fagkyndig personell (ta med verkstedregningen som "bevis"!), slik at bilen kan godkjennes for omregistrering fra 5 til 7 seter og tar en knapp time. Når du får OK-stempel her er det bare å stille seg i køen for omregistrering på trafikkstasjonen. Ved omregistering skal du levere begge de gamle "vognkortene" (både del 1 og del 2), ellers får du ikke jobben gjort. Du får et nytt midlertidig kort der og da, som gir deg lov til å kjøre i Norge, og etter ca 14 dager for du nye varige "vognkort", som også gjelder i utlandet i Posten.

 

Strengt tatt skal bilen avskiltes av verkstedet etter at den er ombygget, slik at du må ha midlertidige (røde) skilt med for å kjøre bilen hjem fra verkstedet (og for å kjøre den hjemmefra til trafikkstasjoenn). Skiltene får du tilbake hos trafikkstasjonen etter at visning/omregistrering er på plass (har trafikkstasjonen ikke fått disse fra verkstedet, må du kjøpe nye skilt, det koster 400-500 kr, og de lages i løpet av et par timer). Mange verksteder bryr seg ikke om å avskilte, men vær klar over at du kjører ulovlig med setene fra du forlater verkstedet til du møter på trafikkstasjonen, dersom du har vanlige (hvite) skilt (det står 5 seter i vognkortet, bilen har 7). Det blir oftest ingen problemer ved en evt kontroll, så lenge setene ikke er i bruk, og du kan bevise at du har fått visningstime om noen få dager men det KAN bli problemer, og du KAN risikere at skiltene inndras på stedet (og da får du et ekstragebyr på ca 1500 du må betale før visningen). Lite hyggelig dersom man befinner seg 150 km hjemmefra og må ringe Viking for slep (og siden bilen er uten skilt, må man betale hele sleperegningen selv også, selv om man er medlem...)

Annonse

Tusen takk for informativt svar! Da er det fullt mulig å gjøre det uten å bli ruinert. Alternativet er jo (for oss, hvis det er to barn i magen i tillegg til de to vi har fra før) å bytte bil, og det vil jo koste 150 000 - 200 000 kr. Så dersom vi kommer under ca 50 000 vil det jo være lønnsomt.

Ja, innenfor 50000 vil jeg tro du er i land. Det er bare å få en pris på "teknisk arbeid" hos en Toyota-forhandler eller to, legge til omregistreringsavgiten og et par tusen kroner til diverse (kontroll, evt nye skilt, leie av "røde skilt" for et par dager (koster ca 250 kr/dag, leies ved biltilsynet, kan forhåndsbestilles opptil en uke eller to fram i tid).

 

Om bilen ikke er helt ny (slik at det finnes biler som er gått til opphugging, slikt begynner å skje allerede etter 3-4 år) kan det også være verdt å undersøke om det kan skaffes brukt sete. Dette kan nærmeste bilopphuggeri finne ut av for deg. Du er mer enn heldig om de har slike selv, men alle seriøse bilopphuggerier i Norge kan undersøke lageret hos hverandre via dataskjermen For brukte seter er prisen vanligvis 35-60 % av nye, avhengig av slitasje. Selv om du får forsendelse fra andre enden av landet i tillegg blir DET lønnsom butikk.

Brukte seter kan du imidlertid glemme å få en Toyota-forhandler til å montere. For da er man sur, man har gått glipp av et meget lønnsomt salg (regn med at minst 1/3 av seteprisen havner hos forhandleren).... Men et hvilket som helst karosseriverksted (altså minst 80 % av alle godkjente bilveksteder) kan montere slike seter "fagmessig", man behøver ikke bruke merkeforhandler! Det går nok et par timer mer hos et ikke-merkeverksted, men disse har jo til gjengjeld lavere timepris, så det går vel temmelig opp i opp. Og et ikke-merkeverksted har sjelden problemer med å ta en slik moteringsjobb, hvor du selv har med setet. Der har man nemlig ingen grunn til å være sur for et tapt setesalg....

 

Og også: En bil med 7 seter har en litt bedre pris på bruktmarkedet enn en bil av samme type med 5 seter. For "behovet" for slike biler er større enn "tilbudet". Altså "attraktive biler". Som betyr lettere å selge. Til litt bedre pris!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...