Des07 Skrevet 8. juni 2009 #1 Skrevet 8. juni 2009 Hei jenter, Jeg er norsk (og stolt av det!) men er gift og bosatt i London. Jeg har en gutt i magen og vi synes det er dods-vanskelig aa velge navn - spesielt fordi jeg vil at det skal laate fint paa norsk ogsaa! Jeg har noen ideer og lurer paa om noen kan kommentere om hvordan disse navnene hores ut fra en norsk vinkel... Leon Benedict Floyd Julian Rio Storm (min mann elsker dette navnet men jeg lurer paa om det er litt for 'rart'?) Setter KJEMPESTOR pris paa kommentarer - eller forslag til navn som laater bra baade paa norsk og engelsk!!
Rapunzella Skrevet 8. juni 2009 #3 Skrevet 8. juni 2009 Storm og Julian er jo etterhvert veldig kjente som norske navn, så de går helt fint. Resten vil nok for de fleste nordmenn høres veldig engelske ut, vil jeg tro, uten at jeg på noen måte har noen fasit ;-) Jeg personlig er ikke veldig begeistret for Floyd, og Benedict får dessverre tankene over på den nåværende paven... Jeg har selv bodd noen år utenlands og vet at det meste funker på et vis uansett, men vil jo bli forskjellige navn på et vis når de brukes på forskjellige språk. Men det finnes jo en del fine navn som fungerer helt strålende på begge språk, f.eks Thomas, Eric/Erik, Christian, Christopher/Kristoffer... Lykke til!
*Fødeklar med en pike i magen* Skrevet 8. juni 2009 #4 Skrevet 8. juni 2009 storm og leon er jo kjempe fine navn da! Men Benedict er vel ikke dirkelte vanlig på norsk, har aldri hørt om noen norske som heter det i vartfall
Curious74♥1jente&2gutter♥ Skrevet 8. juni 2009 #5 Skrevet 8. juni 2009 Samme her, likte disse 3 jeg også
Mor di! Skrevet 8. juni 2009 #6 Skrevet 8. juni 2009 Gabriel låter fint på begge språk. Det samme med Thomas.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå