Fireblade Skrevet 24. mai 2009 #1 Skrevet 24. mai 2009 Så var endelig fødselen over og vi er kommet hjem til vår egen stue. Jacob hadde det ikke så travelt med å komme til verden så på onsdag 20. mai hadde jeg 3 cm åpning og jeg fikk satt inn ballongkateter. Dette falt ut om kvelden, så bar det tilbake til haukeland på torsdag morgen. Da hadde det plutselig gått tilbake - nå 1 - 1 1/2 cm åpning, snakk om nedtur.. Jeg ble lagt inn og fikk en modningstabelett så ut på ettermiddagen begynte jeg å få rier. Når de var nede i 3-4 minutter mellom mente jormor at jeg hadde 3-4 cm åpnning og jeg ble kjørt inn på fødeavdelingen. Der lå jeg med 3 minutter mellom riene hele kvelden og i halv tolv tiden konstanterte de 2 cm åpning, satt en ny modningstabelett og trillet meg tilbake til obs posten - snakk om ny nedtur og tårefall. Etter ca en time syntes jeg riene ble litt vondere, men fortsatt ikke noe som veldig smertefullt. Jormor sjekket og det var fortsatt ingen endring, men så plutselig eksploderte alt. Riene ble intenst smertefulle med et forferdlig press nedover. Da skjedde plutselig tin fort. Ble konstantert 4 cm åpning og de prøvde å finne en fødestue til meg. Litt etter ble jeg trillet hylende fra obs posten til fødeavdelingen, rommet eksploderte i jordmødre, fødselsleger, anestesi og gud vet hva. Jeg som i forkant ikke visste om jeg ville ha epidural hylte på epidural og pudental og hakket før jeg tryglet om keisersnitt. Jeg fikk spinalbedøvelse og selv om jeg ikke synes den gjorde noen forskjell så ble det litt bedre når fostervannet gikk og jeg kunne få begynne å presse. Spinalbedøvelsen tok nok smertene med det å presse babyen ut for det synes jeg ikke var så vondt, var bare en lettelse å få lov å begynne å presse. Så med litt jobbing kom Jacob ut med rumpa først den 22. mai, 3940 g og 38 cm rundt hodet. Lengden vet vi ikke siden de ikke kunne strekke ut bena. Fra 4 cm åpning til Jacob var ute tok det en time, så det var en intens fødsel, men så absolutt verdt det:) Siden han har lagt i seteleie så måtte han ha pute som han fikk på før vi reiste hjem på lørdag, synes det var forferdlig trist, men i den store sammenheng er det nok en bagatell. Nå er vi i hvertfall hjemm og koser oss stort:) Lykke til til alle dere andre som venter!
Ooops I did it AGAIN Skrevet 24. mai 2009 #3 Skrevet 24. mai 2009 Gratulerer! Så ble det setefødsel på deg.... Skjønner det har vært tøft, men så deilig å høre at man bare koser seg etterpå
Gjest Sauen er poppeklar! Skrevet 25. mai 2009 #6 Skrevet 25. mai 2009 Gratulerer så mye=) Kjenner til den følelsen du beskriver - hos meg tok det også laaang tid, før det plutselig eksploderte på 4 cm - 37 min fra vi kom inn på sykehuset til hun var ute, hehe... Heftige rier og et grusomt nedpress, men absolutt verdt det=) Nå er det snart min tur til å føde igjen, og satser på å få en fin fødsel! Kos dere masse med lille Jacob :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå