Anonym bruker Skrevet 21. mai 2009 #1 Skrevet 21. mai 2009 Man sier at vaksinering er frivillig her i landet men det er en sannhet med store modifikasjoner. Hvor frivillig er det når omtrent hele helsevesenet er lært opp til å markedsføre vaksinenes fortreffelighet og benekte enhver skadelig virkning? Når denne propagandaen har produsert en nesten uniform befolkning som ”troende” og det presset foreldre møter på Helsestasjonene med desinformasjon om hvor viktig vaksiner er og hvor farlig det er å være uvaksinert. Det skal ikke bare meget informerte foreldre til, men de må også være sterke nok til å stå imot nærmest konstant press. Hvorfor er det de som er skeptiske til vaksiner som skal stå for bevisene og kalles fanatiske og uansvarlige? Dette er medisiner som presses på befolkningen fra andre og det er vaksineforkjemperne som har bevisbyrden. Tanken om at staten eier befolkningens kropper er en vederstyggelighet og har ingen plass i et fritt og demokratisk samfunn. Det er ikke uten grunn at de som er skeptiske til vaksiner har mye mere data og kontroversiell informasjon å komme med enn de som er ”frelst”. Mange folk er late og foretrekker at andre informerer seg slik at en selv ikke trenger å bruke tid til det men har en fiks ferdig ”sannhet” å forholde seg til, helst fra myndighetenes side fordi en stoler på dem og tror at de har vurdert alle sider av alt på en gjennomobjektiv måte. Disse leser informasjonen fra Folkehelseinstituttet og dersom man har en autoritetstro væremåte, er det ikke rart at man gjør alt herfra også til sin egen sannhet. Jeg trodde også at vaksiner var bare av det gode, jo mere, jo bedre. Jeg visste ikke at det var et kontroversielt område i det hele tatt. Men jo mere jeg leser om vaksiner, jo mere skeptisk og skremt blir jeg. Mest av alt skremmer det hvor lett en hel verden kan manipuleres og bedras og til og med godta at skader og død skyldes alle andre ting enn vaksiner. Det skremmer å lese om foreldre som har opplevd sine barn få store bivirkninger etter vaksinering, men likevel lar seg overbevise til å la sine barn få booster-doser av samme vaksine, av og til med fatale følger. Studien av vaksiner kan med fordel suppleres med studien av hvordan PR-firmaer opererer og vitenskapen om manipulering og dannelsen av folkelige oppfatninger.
Faen Skrevet 21. mai 2009 #2 Skrevet 21. mai 2009 Godt og tankevekkende skrevet :-) Jeg tror veldig mange ikke engang er klar over at det er frivillig. Bare tenk på alle våre ny landsmenn med språk og kommunikasjonsproblemer...og mange helsesøstre unnlater å si at det er frivillig....."neste gang vi treffes skal barnet vaksineres" osv. Vår helsesøster sa også det. Tok det bare som en selvfølge at vi skulle vaksinere. Da jeg sa at vi kom til å stå over fordi vi ville lese mer om vaksinerer, da først sa hun at det var frivillig (men at hun sef anbefalte det....osv)
Gjest Skrevet 24. mai 2009 #4 Skrevet 24. mai 2009 Ja, vaksiner er alminneliggjordt, jeg trodde koppevaksinearret mitt var en naturlig del av kroppen min på lik linje med navelen, ganske komisk og jeg husker muttern fortalte med kulrunde øyne at en som het thomas som jeg gikk på førskolen med ikke var vaksinert. Men jeg har jo skjønt at dette er den gjennomsnittlige oppfatning også i dag, at man skal vaksineres. Det er tragisk ja, har blitt endel av folkesjela, vi har lange "tradisjoner" for vaksinering i norge, som det så fint stod skrevet i tidsskrift for norsk legeforening da de skulle forsvare hvorfor norge har servert bcg vaksine en mannsalder etter våre naboland. Men en ting skal sies; muttern visste bare om "thomas", jeg derimot kjenner sikkert 50 vaksinenektende foreldre, og mengden vokser i raskt tempo. Og jeg tror rett og slett ikke noe på fhi sine tall som fortsatt forkynner ca 95% vaksinedekning. Jeg tror det er sånn at vårt samfunn snurrer rundt på allminneliggjøringsprinsippet. Den lille grå løgnen alle smugdespotier bruker for å fremme sin agenda. "Ja, vi er en nasjon av vaksinerte nisseluebefengte garndiosa spisende tullinger."
mamma-x-3 Skrevet 14. august 2009 #5 Skrevet 14. august 2009 Pusher dette innlegget opp. Det er så godt sagt :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå