Gå til innhold

Når starte med grøt?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Lurer bare på når dere flaskemammaer starter med grøt? Føler at flaskebarn starter tidligere med grøt enn de som bare får morsmelk. Lille knert er 9 uker nå, og merker at han krever mye mme på kveldstid. (har ikke tenkt å starte med grøt enda altså, men det blir nok ikke så grusomt lenge til...)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vi startet da han var 4 mnd. Vil anbefale deg å snakke med helsesøster hvis du vil starte før 4 mnd. Husk at tarmene til babyene ikke er utviklet til å bearbeide annen mat enn melk innen den tid, så jeg synes det skal tungtveiende grunner (f.eks. dårlig vektoppgang) til for å begynne før 4 mnd.

Skrevet

Vi begynte også med fast føde ved 4 mnd alder.

Skrevet

Skal prøve å vente til ca 4 mnd vi også. Vil jo ikke at han skal få mageproblemer! Men godt å høre at det er flere som starter før baby'n er 6 mnd, for har på følelsen av at det er mange som ikke gir noe fast føde før den tid.

Skrevet

Vi begynte prøvesmaking etter 4 mnd. Husker hvor grusomt luft i tarmene var for henne frem til 3 måneder, så noe grøt ville jeg ikke testet tarmene dems med før det.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...