HTC Skrevet 10. mai 2009 #1 Skrevet 10. mai 2009 Tok opp ett brød for mye i går morges og jeg er ikke glad i dagsgammelt brød, kan jeg gjøre noe med det i dag eller er det bare å kaste det? Det er hjemmebakt grovbrød, ikke hele korn i det, det maler vi opp før vi baker brødet siden barna ikke liker hele store korn. Jeg kan selvfølgelig lage varme ostesmørbrød, det duger dagsgammelt brød til, men er det annet jeg også kan lage? Tenkte litt på krutonger, for evt å lage blomkålsuppe i dag, så kunne jeg hatt krutongene oppi der. Hvordan lager jeg krutonger? Hvis jeg lager masse, kan de fryses ned? Har i såfall noen oppskrift på blomkålsuppe eller annet jeg kan ha krutonger i?
Yaddaline ❤ ♀04/05 ♂02/09 Skrevet 10. mai 2009 #2 Skrevet 10. mai 2009 http://www.dn.se/mat-dryck/recept/spenatsallad-med-chilikrutonger-1.805367 Disse krutongene har jeg laget og de var kjempegode. Tok også noen til snupp og bare tok olivenolje og maldonsalt på - ikke så spicy. Vet ikke hvor godt ferdige krutonger er å fryse, men du kan jo bare skjære brødet i terninger og så "steke" det når du trenger det (tar ikke så lang tid) ) http://blog.hverdagsmat.com/?p=159 Denne kyllingsuppa er også kjempegod!
Yaddaline ❤ ♀04/05 ♂02/09 Skrevet 10. mai 2009 #3 Skrevet 10. mai 2009 Evt kan du jo toaste skivene og smøre hvitløkssmør på - til mat som passer )
* 5 om dagen * Skrevet 10. mai 2009 #4 Skrevet 10. mai 2009 arme riddere er også godt å lage av gammelt brød. (du dynker de i egg,og steker de) men det er jo temmlig mektig mat,så du får kanskje ikke brukt opp alt brødet på det. ellers er jo krutonger lurt å lage.
Gjest Lykkeliten2 Skrevet 10. mai 2009 #6 Skrevet 10. mai 2009 jeg putter det i en blender eller kjoekkenmaskin og lager smuler av det som jeg bruker til panering av kylling eller svin eller fisk som jeg saa steker i olje eller baker i ovnen eller bruker som gratinering paa gratenger. greit aa ha i skapet. Oppbevarerer det i en lufttett boks
HTC Skrevet 10. mai 2009 Forfatter #7 Skrevet 10. mai 2009 Smart! Tørker du det i stekeovn eller panne, eller putter du bare rett på boksen? Krydrer du smulene eller er de naturell? Hvor lenge holder de seg i boksen?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå