Gå til innhold

Er 7 uker på vei...


Anonym bruker

Anbefalte innlegg

Skrevet

Og vet jeg må klare dette alene nå... Mange i denne situasjonen?

Finnes det hjelp til å finne leilighet? Alenemor-hybler eller noe? Syns det var noen som snakka om dette en gang.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

har flere venninner som er alenemødre, og de har mer penger enn noen andre.. de får hjelp til husleie, engangstønad, barnebidrag, penger til alt!!

engangstønaden er på 34 000,- (hun ene venninnen min kjøpte vogn, seng, stellebord både i sverige og brukt, så ho satt igjen med over 20 000 ho brukte på ting hun selv trengte eller hadde lyst på. ble ny flatskjerm og cappucinomaskin blant annet...)

de får masse støtte, barnehageplass med en gang etc etc...

så om du er sterk nok til å være alenemor, må du ikke bekymre deg over at du ikke har nok penger eller leilghet. de som ikke har noen barnefar får alt dekket....

Skrevet

Må bare korrigere deg litt anonym 03:00. Alenemødre får ikke dekket alt.

Jeg har ikke fått barnehageplass, får en ekstra barnetrygd på 970,- kr. Jobber man ikke får man full overgangsstønad, ca 11000 i mnd minus skatt (i 3 år, kan forlenges hvis det er grunnlag for dette). Og hvis barnefaren er satt opp som ukjent vil man få en bidragsforskudd fra NAV. Tror det er på ca 1200,- (ikke helt sikker på om dette er høyere nå) i mnd hvis man har lav inntekt. Jo høyere inntekt, jo lavere blir bidragsforskuddet. Er BF oppgitt vil man få barnebidrag som regnes ut i fra moren og farens inntekt og eventult hvor mye samvær BF har.

 

Så er ikke "fett" å leve som alenemor. Men har man jobb med en grei inntekt så vil man alltids klare det. Man får da bare ofre litt andre ting.

 

Man kan i tillegg hvis man har lav inntekt eventuelt har høye boutgifter så kan man søke bostøtte fra kommunen.

Skrevet

Takk for svar, dere to.

 

Jeg kommer ikke til å jobbe noe første året og veldig lite årene etter dette. (Det er en personlig grunn til det, altså)

Om jeg får engangsstønad - hvor lenge skal den holde? Hvor mye er den på?

Skrevet

Hei.

 

Jeg vil anbefale deg å gå inn på nav.no og under Familie og omsorg. Der kan du lese litt om hva du kan få i stønad som enslig forsørger. Der vil du også kunne finne hvor mye Engangsstønaden er på.

 

Lykke til!!!!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...