Gå til innhold

fostervannsprøve


Anonym bruker

Anbefalte innlegg

Skrevet

Da må jeg iløpet av neste uke til haukeland og ta fostervannsprøve.. jeg er bærer av en kromosom feil og skal derfor ta fostervannsprøve, er bare 21 år og førstegangs gravid. har vært på tidlig ul da jeg var 10+6, da så alt fint ut. håper på godt resultat av en evt. fostervannsprøve. gruer meg veldig til dette.. må man da overnatte på sykehus etter prøven eller kan man dra rett hjem? hvor lang tid tar det før man får svar på prøvene? noen med erfaring :-) ?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Tror du kan dra rett hjem etterpå.De første prøvesvarene får du etter 3 til 4 dager.resten må du vente 2-3 uker på.

 

De første er de vanligste kromosomfeilene,downs ..osv

 

Hvordan kan det ha seg at du er bærer??

Skrevet

Jeg måtte sitte en halvtime utenfor i tilfelle noe skjedde straks, etter det kunne jeg dra rett hjem. Fikk beskjed om å ligge på sofaen resten av dagen, så hvis du må sitte i timesvis på en buss for å komme hjem ville jeg ev hørt om du kunne få en dagseng eller noe.

 

Noen får såkalt hurtigsvar som hun andre her nevnte, men man får skriftlig svar i løpet av 4 uker. Finner de noe før ringer de.

 

Selve prøven er ikke vond, men litt ubehagelig. Kjente liksom nålen sprengte på. Fikk se ul når de var ferdige m prøven, hjertet slo som bare det:)

 

Hvis du ikke har blitt spurt tidligere, kan du nå bli spurt om du vil vite kjønnet. Da tester de for det også, og du får 100% sikkert svar.

 

Lykke til m prøven og svangerskapet!!

  • 2 uker senere...
Skrevet

Da var prøven unnagjort, han som tok prøven kunne ikke se at det var noe merkelig/ unormalt med fosteret. så da gjenstår det å se hva svaret på prøven blir.. tar desverre 3 uker hvertfall før jeg får svar men er happy at alt så bra ut :-) og nå vet vi kjønnet så er så lykkelige :-) det blir ei lita prinsesse... skal inn på kontroll om 1 uke og se hvordan alt er så er det ordinær ul 22 mai :-D

  • 3 uker senere...
Skrevet

Endelig fått svar på fostervannsprøven, di ringte meg ifra oslo. Jenta får det samme som meg (forveksling av kromosom 2 og 9) men det gjør ingen ting er frisk som en fisk! :-) Det var en lettelse og kjempe kjekt å se lille jenta på skjermen idag da jeg var på ul.

Skrevet

grattis med prinsessa:)))

jeg var i samme situasjon som deg,mitt kromoson 17 er unormalt,og ungen hadde akkurat samme "feil" som meg... men alt så bra ut her også :-) fikk svar at de ville anta at jenta var like frisk og normal som meg.

Skrevet

grattis med prinsessa:)))

jeg var i samme situasjon som deg,mitt kromoson 17 er unormalt,og ungen hadde akkurat samme "feil" som meg... men alt så bra ut her også :-) fikk svar at de ville anta at jenta var like frisk og normal som meg.

Skrevet

Er det noe som dere er testet for tidligere? Er det en blodprøve gjort hos legen? Hvor lang tid tar det å få svar på slike prøver evt?

Skrevet

det er mange som har det men ikke er klar over det. Jeg måtte ta blodprøve for jeg hadde ikke papir fra før hvilken kromosomfeil jeg hadde. det tok ca 2-3 uker og få svar på prøven.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...