synnis vil ha bebis Skrevet 19. april 2009 #1 Skrevet 19. april 2009 Hei. Jeg har akkurat funnet ut at jeg er gravid (6+2). Har ikke trent tidligere, og har endel kilo for mye. Jeg har lyst å komme i litt bedre form nå, slik at jeg får et sunt svangerskap og unngår å legge på meg for mye underveis. Prøver å gå tur hver dag og synes det er godt å komme seg ut, men lurer vel egentlig på hvor mye jeg kan "presse meg" før det er farlig for fosteret.
Uglemamma er tobarnsmamma! Skrevet 19. april 2009 #2 Skrevet 19. april 2009 Hvis du ikke er vandt til å trene så myk deg selv veldig i gang.Jeg har utrolig lyst til å trene og komme i bedre form men vil bare begynne med turer, og ikke ting som gjør meg svimmel eller voldsomt anpusten... Men jeg er veldig forsiktig denne gang etter å ha mistet 3 ganger,- så kall meg gjerne overforsiktig...Fikk ihvertfall beskjed av legen om ikke å jogge opp et fjell eller noe
Andromake Skrevet 4. mai 2009 #3 Skrevet 4. mai 2009 Legen min sa til meg at hvis jeg ikke hadde trent en del før, slik at kroppen min var vant til det, skulle jeg ikke begynne mens jeg var gravid. Bevegelse derimot (les: trim) var visst bra, både gå tur, svømme rolig, sykle osv var flott.
kropp Skrevet 5. mai 2009 #4 Skrevet 5. mai 2009 Det er sundt å trene uansett! Å gå tur, svømme etc er perfekt for å komme igang!!! Ikke skadelig for fosteret å gå turer sier legen og jma mi!
Lua på snei :o) Skrevet 6. mai 2009 #5 Skrevet 6. mai 2009 Jeg begynte å trene på elixia i i ca uke 26.....og både legen og jm syntes det bare var flott! Fikk en personlig trener time,så gikk vi gjennom et program som kunne passe meg. Treneren var flink til å ta hensyn til at jeg er gravid,og viste meg øvelser som passet godt til meg. Har vært nøye på å ikke ta i altfor hardt da,og ikke brukt så mye vekter som jeg ville gjort om jeg ikke var gravid.... Kroppen vil også si ifra om du presser den for hardt,da har jeg fått kynnere eller blitt tappet fulstendig for energi. Lykke til med treningen,bare å begynne,det er så deilig ettterhvert! Jeg er i uke 35 nå,og trener fortsatt )
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå